Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Ideoita juhannukseksi lasten kanssa?

Vierailija
12.06.2022 |

Mitähän sitä voisi tehdä tai minne mennä lasten kanssa juhannuksena? Asumme Turussa ja työt loppuu perjantaina klo. 18.00, joten kovin kauas siitä ei ehdi. Olisi kiva silti lähteä jonnekkin kotoa, ehkä telttailemaan vaikka jonnekkin. Mitä suunnitelmia teillä muilla mökittömillä on?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
12.06.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Me vietettiin yksi juhannus uimarannalla, oli kunnon eväät ja pelit mukana. Oltiin ehkä 5h. Sitten kotiin grillaamaan ja myöhemmin katsomaan kokkoa.

Kaupunkijuhannus, pk seudulla, eikä siksi ruuhkaa rannoilla.

Katso, onko teidän lähikunnissa mitään tapahtumia lapsille, suunnatkaa sinne ja ilman muuta tuo telttailu kuulostaa kivalta. Omat lapset ainakin tykkäisivät :)

Vierailija
2/3 |
12.06.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Me mennään retkeilemään ainakin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
12.06.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Turussa varmasti riittää kauniita rantoja. Eväät mukaan ja retkelle. Yleisiä grillauspaikkoja luulisi olevan uimarannoilla? En tunne Turkua, mutta monessa kaupungissa uimarannalla voi olla grillikatos tms. nuotiopaikka. Ei sen ihmeellistä tarvitse olla ja voi mennä yöksi kotiinkin. Lasten kanssa voi käydä ostamassa mieleisiä herkkuja ja ulkopelejä, jos ei niitä ole jo ennestään. Pyöräretki voi olla myös kiva, riippuu minkä ikäisiä lapsia.