Tänään katsomaan Alice Cooperia!
Kerran aikaisemmin olen herrannähnytlavqlla ja vaikka onkin jo vanhahko mies, niin lavakarismaa yhä löytyy ja itse show on todella mahtavaa katseltavaa. 🖤
Kesä alkaa kohdallani näistä ekoista festareista, vaikka lomaan on vielä aikaa.
Muita tulossa paikan päälle täältä? =)
Kommentit (10)
Mun piti kans lähteä, mutta ei pysty. Soittivat töistä, että ois melkeen pakko tulla, niin ei kait siinä sitte muu auta. Ois ollu mun kuudes Alice Cooper keikka.
Harmi teille, ketkä estyivät.
Eiköhän Alice keikkaile Suomessa vielä joskus tulevaisuudessakin. Ei ikä vielä paina.
Vierailija kirjoitti:
Harmi teille, ketkä estyivät.
Eiköhän Alice keikkaile Suomessa vielä joskus tulevaisuudessakin. Ei ikä vielä paina.
Eiköhän se tänne vielä tule, jatkuvastihan se täällä laukkaa. Pomo totesi mulle, että ku nyt suostuin tulemaan töihin näin lyhyellä varoitusajalla ja vielä ku ois ollu se Alice, niin hän korvaa mulle hotellin hinnan ja jos haluan lähtee jollekki mulle keikalle niin saan sen päivän sitte vapaaksi aivan ilman mutinoita. Sain lipun onneksi myytyä kaverille.
Sinne mennään ja on toinen kerta kun nähdään Alice Cooper livenä! 👍
Olin tulossa täältä ruotsista, mutta corona tuli. Toista viikkoa sairaana. Fanittanut jo 90 luvulta.
Papin poika...vieläkö hän elää! Jo 70-luvun alusta häntä kuunnellut, aina samannäköinen ollut. Monta sukupolvea ehtinyt jo kuoppaan ennen häntä.
Papin poika...vieläkö hän elää! Jo 70-luvun alusta häntä kuunnellut, aina samannäköinen ollut. Monta sukupolvea ehtinyt jo kuoppaan ennen häntä.
Meidän piti lähteä pois hieman ennen konsertin loppua. Hienoa oli jälleen nähdä, mutta oli pakko lähteä ennen loppua. Michael Monroe on hypännyt lavalle loppuesityksessä ja Soundin sivulla on siitä onneksi video. Alicella on " pelipaita" päällään, mikä?
Emme saa logosta selvää? Onko KuPS vai KalPa?
Te, ketkä näitte, kertokaa, kiitos 💛
Kamala koettaa kirjoitella kännyllä nopeaan tahtiin viestejä, mutta saahan tuosta selvää.