Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

vuoden ikäero?

14.10.2006 |

Onko monella reilun vuoden ikäerolla lapsia? Onko ollut rankkaa, tai tiedän, on varmasti, mutta olen kuullut ettei mustasukkaisuutta välttämättä tule ja ovat hyviä leikkikavereita jonkun ajan päästä. Kokemuksia?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
14.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

ensimmäiset 9kk meni todella hyvin tietysti ainahan yövalvomiset yms. väsyttää. mut nyt meinaa mennä hermot kun isompi tönii koko ajan pikku siskoa nuri ja vie leluja käsistä ja neiti huutaa kun hinaaja=( silti en kyllä päivääkään vaihtais pois enkä kadu sitä että tehtiin lapset pienellä ikäerolla=) lapset parin viikon päästä poika 2v3kk ja tyttö 1v.

Vierailija
2/2 |
14.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vauva-aika meni helposti,koska tyttö oli helppo vauva.Hän söi ja nukkui ja yölläkin heräsi vaan kerran syömään.Mustasukkaisuutta ei ollut,mutta 1-vuotiaaksi osasi osoittaa mieltään hyvin.Meni aina pois luotani ja katsoi kiukkuisestti olkansa yli.Se meni nopeasti ohi kun annettiin tutustua vauvaan.Nyt tyttö on 2,5- vuotta ja poika 3,5- vuotta.Molemmat uhmaiässä.Rankkaa on kun tappelevat päivittäin,mutta ovat myös toistensa parhaat ystävät.Kyllä tämä on ollut sen arvoista.Hyvät päivät voittavat huonot:0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla