Tummat silmänaluset: voiko mies ostaa jotain peittävää voidetta?
Miten muuten nuo muka saisi pois, kun ei nukkuminenkaan auta. Suostuukohan myyjät neuvomaan?
Kommentit (13)
Älä peitä niitä! Sen huomaa aina, naisistakin. Miehekkäästi vain anna näkyä.
Kokeile meikkivoidetta, jos se riittäisi. Mitä kevyempi meikki, sitä parempi. Puikot ovat tosi paksua kamaa.
Meet Sokokselle tai Stockkalle, niin myyjät neuvoo oikean valinnassa ja käytössä. Tokmannilla ja Cittarissa ym. myyjät ei neuvo eikä opasta, jos edes ennen kassaa sellaisen löydät.
Lidlistä kannattaa kokeilla niiden BB-voidetta. On edullinen, joten ei harmita ostos, jos ei olekaan toimiva.
Ainoa ongelma tämän kanssa voi olla sävy, ts. ettei vastaakaan omaa. Jos et ole superruskea, niin vaalein sävy on paras.
Taputtele sormilla ohuelti silmien alle. Älä laita liian paksulti tai rypyt korostuu. Opit löytämään sopivan määrän ajan kanssa.
Älä laita liian lähelle silmää, jottei hikoillessa ja päivän mittaan mene sinne. Ei sekään muuten haittaa mutta alkaa helposti kirvellä ja silmät vuotaa vettä.
Kokeilemista toi on aluksi. Ja juuri siksi Lidlin meikit erinomaisia, kun niiden kanssa hinta ei ole este.
Totta kai suostuu. Mene Kicksiin, Sokokselle tai Stockmannille ja kysy myyjältä.
Kuka opettaisi minut meikkaamaan kunnolla? Itse kotona töiden jälkeen tykkään meikata itseäni mutta ulos en ole vielä kehdannu mennä meikit naamalla koska meidän kulttuuri on yhä liian ahdas ja ahdistava.
Tykkään myös pukeutua naisten vaatteisiin. Kannatan tasa-arvoa.
M27
Youtubesta löytyy Wayne Goss nimisen hepun pitämä kanava, jossa hän antaa meikkausvinkkejä niin miehille kuin naisille. On hyvin maanläheinen britti, ei mikään yliampuva drag queen ;)
Tietysti voi. Netistäkin voi tilata jos ujostuttaa mennä Sokoksen tmv. kosmetiikkaosastolle.
Kyllä miesten kannattaa peittää silmänalusiaan. Muuten näyttää Kalle Keskiseltä:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10159931058938130&set=pb.605083…
Osta Tokmannilta Essensin peitepuikko. Maksaa muutaman euron.