Lue keskustelun säännöt.
meille tarjottiin asuntoa
11.10.2006 |
olisi tuolla ilolassa (vantaa). Soittelin sille nykyiselle asukkaalle, että koska vois tulla katsomaan missä kunnossa asunto on, jne. Nii asunto on hyvä, mutta vanhat asukkaat " hyppii" uusien silmille, juhlintaa aamu 5 asti viikonloppuisin. Nii en sit tiiä pitäskö sitä ottaa. Mutta meidän lapset pitää kyl huolen ettei pihalla hiljaista ole. Nykyinen on kolmio ja tarjottu olis 5h+k. Eikä kauhee vuokrakaan. Lisä tilaa tarvitaan kuitenkin ennen huhtikuuta kun tulee tuo 4. lapsi.
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Tiedän missä Ilola on, mutta juuri sen tarkempaa en aluetta tunne. Lähinnä tiedän miltä siellä näyttää. Asun siis itsekin Itä-Vantaalla.
Minä kyllä harkitsisin aika pitkään asuntoa, jonka edelliset asukkaat ovat kyllästyneet naapureiden metelöintiin. Jos siis nyt ymmärsin oikein. Olen kyllä niin meluherkkä, että ehkä kaikki ei reagoi samalla tavalla. On vaan aika rasittavaa yrittää nukuttaa lasta, jos naapurit metelöi. Kokemusta tästä on.
Mekin kieltäydyimme ensimmäisestä asunnosta, jota meille aikoinaan tarjottiin ja pelkäsimme, että emme saa pitkään aikaan uutta tarjousta. Saimme kuitenkin oikein hyvän asunnon.
Laru