Onko muidenkin pojat poikia?
Vai onko meidän poika POIKA?
Lähes uudet kurahousut huomasin revenneen juuri tänään kun olin käynyt ostamassa jo kolmannet kumisaappaat tälle syksyä? Ensimmäiset oli siskolta peritty joten ymmärrän kulumisen, mutta toiset repesivät muutamassa viikossa!
Tää poika on syntymästään asti saanut niin paljon tavaraa rikki että parempi kun niille tavaroille ei uhraa yhtään ylimääräistä ajatusta. ;)
Kommentit (3)
kesällä meni komet lenkkarit puhki, " mopoillessa" . Viimetalvena komet toppahousut polvesta puhki.
Vanhemmalla on lähes kaikkien käyttöhousujen polvissa paikat. Verkkarit kestävät yleensä ehjänä viikon tai pari, farkut vähän kauemmin. Takeissakin on välillä palkeenkieliä ja paidoista tämä hyväkäs syö silmän välttäessä hihansuut ja kaulukset rikki. Kenkiäkin kuluu vauhdilla. Paljon auttaa, että kenkiä on käytössä useammat yhtä aikaa, jos pitää aina yhdet kerrallaan, niin yhteiskulutus on paljon suurempi, kuin jos pitää esimerkiksi kolmia yhtä aikaa tasaisesti.
kaksi poikaani olen juuri varustanut tälle talvikaudelle...
saa nähdä milloin tulee uusintakierros hankinnoille...