Noin 70 ruokatoimituspahvilaatikkoa parvekkeellamme, kun pahvinkeräys aina täynnä
Harmittaa, kun niitä kertyy parvekkeelle, kun pahviastia tyhjennetään niin harvoin. Kun se tyhjennetään, menen viemään heti sinne, mutta en kehtaa laittaa kuin puolilleen ja sitten parin päivän päästä se onkin jo muiden toimesta täynnä.
Vaihtoehdot on, että pokkana sitten täytän sen heti tyhjennyksen jälkeen omilla laatikoillamme tai sitten heitän sekajätteeseen.
Kommentit (7)
Vierailija kirjoitti:
K-ketjulla voi antaa vanhat laatikot kuljettajien mukaan.
Muistan lukeneeni, ettei voi kun se ei ole hygieenistä.
Sieltä juuri ne laatikot on tulleet. Ap
Häh. Meillä tummat pojat polttaa roskiksen säännöillisesti. Sinne vaan
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
K-ketjulla voi antaa vanhat laatikot kuljettajien mukaan.
Muistan lukeneeni, ettei voi kun se ei ole hygieenistä.
Sieltä juuri ne laatikot on tulleet. Ap
Kopioitua K-ruoka sivulta:
Monissa kaupoissa voit palauttaa pahvilaatikot seuraavan toimituksen yhteydessä. Lisätietoa saat suoraan kaupalta tai ostosten kuljettajalta. Elintarvikelain mukaan ruokatoimitusten pahvilaatikkoja ei voi uusiokäyttää, vaan kauppa vie pahvit kierrätykseen.
Lähtökohtaisesti otamme mielellämme palautuvat pahvilaatikkosi vastaan. Tämän hetkisen koronatilanteen vuoksi tässä saattaa kuitenkin olla kauppakohtaisia eroja, eikä kauppasi välttämättä voi juuri nyt ottaa vastaan palautuvia pahvilaatikoita. Pyrimme minimoimaan tartuntariskit ja ylimääräiset kontaktit. Toivomme kovasti, että tilanne paranisi pian ja pääsisimme palaamaan normaaliin palautusmalliin kaikkien kauppojen osalta. Halutessasi voit varmistaa oman kauppasi tilanteen olemalla yhteydessä heihin.
Kannattaa siis vielä varmistaa kuljettajilta.
Tuo mulle, laitan kasvimaalle ne juolavehnää torjumaan. No dig gardening, katsos.
Itse veisin pahvinkeräykseen, heti.
K-ketjulla voi antaa vanhat laatikot kuljettajien mukaan.