12-vuotiaalla tytöllä poikaystävä!
Lähti viideltä sanomatta ulos, enkä edes huomannut. Nyt vihdoinkin laittoi tekstiviestin, että oli poikaystävän kanssa treffeillä ja on kohta tulossa.
En nyt kovin ymmärää näitä ala-ikäisiä. Miksi jotkut seurustelee kertomatta omille vanhemmilleen?
Kommentit (18)
Nyt puhut tytölle ehkäisystä ja annat kondomipaketin.
Avasin just kaljatölkin.
Oi että maistuukin hyvälle.
Taidan avata toisenkin.
Jääkaapissa on vielä kahdeksan.
Vierailija kirjoitti:
Hommaa nyt ne ehkäisypillerit tytölle ja katsot että hän syö ne päivittäin...
Tämä. Niiden sisältämät hormonit ovat liian pieniä puhdistettavaksi juomavedestä ja siksi tytöillä alkaa murrosikä aikaisemmin ja miehistä tulee koko ajan naismaisempia.
Pölvästipillerien nieleminen tuhoaa myös terveyttä ja ympäristöä.
Vierailija kirjoitti:
Kesällä viimeistään tyttö pääsee immenkalvostaan lintujen visertäessä ja kukkaloiston ollessan kauneimmillaan :)
Apua tätä ihmisten anatomista osaamista! Ei se immenkalvo minnekään yhdynnästä katoa :D
Vierailija kirjoitti:
Avasin just kaljatölkin.
Oi että maistuukin hyvälle.
Taidan avata toisenkin.
Jääkaapissa on vielä kahdeksan.
Minä avasin myös kaljan.
Voi että onkin hyvää.
Hipi, Hipi, hei, hei...
Söin just pizzan.
Tuossa iässä seurustelu on lähinnä kädestä pitämistä ja yhdessä tekemistä. Vähän vanhempana tulee suutelu ja imuttelu mukaan ja siitä vähän vanhempana seksi. Eli en olisi huolissani.
Vierailija kirjoitti:
Tuossa iässä seurustelu on lähinnä kädestä pitämistä ja yhdessä tekemistä. Vähän vanhempana tulee suutelu ja imuttelu mukaan ja siitä vähän vanhempana seksi. Eli en olisi huolissani.
Kyllä tuossakin iässä jo pussaillaan.
hih itsellä 14 v poju joka hengailee kaiket päivät yhden tytön kanssa. koskahan ne tajuu toisensa vähän eri kulmasta :D
ne on jo niin..mutta ei ne itse vielä tiedä olevansa ...
Taidanpa lähteä kauppaan kaljaa ostamaan kun muut jo tunnutte juovan.
Olisko pitänyt olla tyttöystävä tai muuystävä?
Ei tuossa kai mitään epätavallista ole? Muistelen, että kun itselin tuon ikäinen niin omalla luokalla oli useampi joilla oli tyttö tai poikaystävä.
Ja kuten useampi on maininnutkin, niin ehkä olisi hyvä puhua tyttösi kanssa hieman "niistä" asioista, vaikka eivät välttämättä olekaan ihan vielä ajankohtaisia (tuon ikäisten seurustelu kun on monesti hieman muuta).
Oli kavereillakin kuudennella luokalla.
12-vuotiaiden seurustelu on hauskaa ihastumista, kavereiden kanssa ihanista pojista ja tytöistä kuiskimista, sydänsuruja ja viatonta yhdessäoloa.
Kyllä siitä hyvä yksinhuoltaja tulee jo ennen kuin täyttää kakskyt...
Itse ollut töissä ala-asteella ja kyllä siellä näitä 11.v oli, jotka seurustelivat ja sit kuukauden päästä olikin jo toinen poikaystävä. Eipä yleensä tuon ikäisten poikaystävät kauaa pysy ja aika leikkimielistä on.
No ei kai tuo nyt epätavallista ole, kannattaa varoiksi puhua niistä asioista.
Hommaa nyt ne ehkäisypillerit tytölle ja katsot että hän syö ne päivittäin...