Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miksi käytän vapaa-aikani huonosti?

Vierailija
16.04.2022 |

Silloin kun on paljon vapaata jäljellä, en oikein keksi mitään, mutta kun koittaa aika mennä nukkumaan parin tunnin sisällä seuraavan päivän töiden takia, niin yhtäkkiä innostun tekemään kaikkea ja sitten kiroan kun ei ole aikaa enää.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
17.04.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itsellä sama. Kokoajan mietin, että pitäisi tehdä sitä ja tätä. No muutama päivä menny ihan laiskotellessa. Taitaa mennä ainaki vielä osa tästä päivästä 😂

Vierailija
2/4 |
17.04.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Joskus se pelkkä tyhjäntoimittaminen saattaa antaa enemmän energiaa kuin pakonomainen asioiden suorittaminen. Ole armollinen itsellesi. 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
17.04.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Se voi olla että käytät vapaa-ajalla liian vähän päihteitä. 

Vierailija
4/4 |
17.04.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Oletko paljon yksin? Minä olen ja olen huomannut että yksinäisiä aikojani leimaa huono ajankäyttö. En saa tartuttua edes itseäni kiinnostaviin asioihin. Silloin kun on ollut riittävästi seuraa, saan tehtyä asioita yksin vapaa-ajallakin.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kolme kahdeksan