Jotenkin hävettää aiempi parisuhteeni. Että ikinä edes esittelin ko. tyypin läheisilleni
Haluaisin pyyhkiä hänet pois muistoista ja koko historiastani. Kamala suhde ja kamala tyyppi, silmäni ovat avautuneet. Nykyään en edes vilkaise hänenlaisten ihmisten suuntaan. Jotenkin hävettää että seurustelin hänen kanssa. No, ainakin tämä kertoo kuinka paljon olen muuttunut ja kasvanut ihmisenä, kun nykyään etsin elämääni aivan erilaisia ihmisiä.
Kommentit (12)
Mikä hänessä oli niin vastenmielistä? Oliko kyseessä mies vai nainen?
Minä esittelin surkean miehen perheelleni vain sen takia, ettei perhe luulisi minun olevan ikisinkku. Lemppasin jätkän pian sen jälkeen ja sinkkuus jatkuu, mutta vanhemmat ei enää kysele miesten perään.
Hyvällä kuvankäsittely ohjelmalla hänet voi poistaa valokuvista ja laittaa tilalle vaikkapa Brad Pittin.
Tasoluokittaja kirjoitti:
Mahdatko löytää?
Elämä ei ole mitään peliä. Jos ihania ihmisiä sattuu kohdalle, heidät ottaa mielellään elämäänsä. Jos ei osu kohdalle, niin ok. Elämä tai onni ei riipu muista ihmisistä.
Kannattaa kertoa tarkemmin näistä henkilön ominaisuuksista. Vaikea tässä arvioida, että oliko kehityksesi hyvään vai huonoon suuntaan.
Vierailija kirjoitti:
Mikä hänessä oli niin vastenmielistä? Oliko kyseessä mies vai nainen?
Henkisesti väkivaltainen ja tunneälykkyys olematon. Lisäksi meidän ajattelu oli aivan eri tasolla. Olen itse pohdiskeleva ja syvällinen tyyppi, hän ei ymmärtänyt mitään esim. filosofiasta ym. abstrakteista aiheista. Meillä ei ollut mitään yhteistä eikä mitään puhuttavaa, paitsi se mitä tänään syödään. En tullut nähdyksi enkä kuulluksi. Tuo suhde ei tyydyttänyt minua älyllisesti eikä emotionaalisesti millään tavalla.
Hän ei osannut myöskään argumentoida eikä keskustella.
No ei siinä, pidät vaan huolen ettet jatkossa toista samaa kuviota ja alennu säätämään uudelleen jonkun typeryksen kanssa paremman puutteessa.
Mahdatko löytää?