Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Olen syönyt vuosia säännöllisesti karkkia, suklaata, leivonnaisia ja nyt en ole muutamaan päivään niitä syönyt

Vierailija
09.04.2022 |

Yleensä söin herkkuja 200-300g joka päivä. Nyt 0g
On tympeä ja levoton olo jatkuvasti.
Onko tämä jotain sokerihuumeen vieroitusoiretta?
Huom.! olen mies ja en varsinaisesti lihava vaan ehkä joku 5 kg ylipainoa. Ajattelin ne karistaa pois kesää kohden, että paino olisi siellä päälle 80kg. Pituus noin 185cm.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
09.04.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllä on. Sokeri todellakin aiheuttaa riippuvuutta. Vatsan bakteerikanta on muuttunut sokeririippuvaiseksi ja lähettää viestejä aivoille että tarvitaan lisää sokeria. 

Vierailija
2/3 |
09.04.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ite samassa jamassa. Viime yönä avasin pääsiäispussin jossa inhottavia sitkeitä karkkeja .Mutta alas meni heposti kun ei ollut muuta tarjolla. 

Ihmeellistä että on noin riippuvainen!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
09.04.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kokeilin kalorilaskuria. Saan syödä karkkiakin, hilloja joka päivä, kunhan syön kunnollista ruokaa. Olen riippuvainen sokerista. Muita paheita ei enää onneksi ole ollut vuosiin. Hyväksyn tämän. Muuten menee hulluksi ahmimiseksi. Joka päivä vähän karkin, makean päivä. Tarkkana täytyy kuitenkin olla.

Ylipainoa noin 6 kg.