Äänestetään lompakolla. Ei Valiolle ja Kepulle!
Alkaa uituttamaan, Kepu elää aina muiden rahoilla. Ostetaan maitotuotteet muilta valmistajilta!
Kommentit (5)
Mä ainakin otan kepua, vaikka kaikki rahat menis.
Hyvä idea, on niin räikeä tämä Kepun vedätys. Tukiaisia vaan lisätään loisijoille kun oikeasti työtätekeviltä leikataan. Pitäisi tehdä kuten Ruotsissa ja poistaa kokonaan maan omat maataloustukiaiset, siitä saataisiin säästöä heti 3 miljardia euroa/ vuosi!
Pah. Minä käyn ostamassa väliin maitotuotteet suoraan Valion tuottajamyymälästä, niin en kanna rahaa kaupan välikäsille, vaan tuottajille.
Kannatan. Ja toteuttanut jo pitkään, muuallakin kuin maitotuotteissa. Kaiken pyrin ostamaan ulkomaalaisena ja hyvin usein käynkin tekemässä ihan puhtaan kauppareissun Viron puolella. Tulee matkoineenkin halvemmaksi + saa laadukkaampia tuotteita, ilman sitä kepulisää. Kunpa vaan tämä maatalousloisten hyysäminen jo lopetettaisiin.
up