Naapurissa tapellaan joka päivä
Ei tuota kuuntele kukaan tulematta hulluksi! Haukkuvat ja huutavat jatkuvasti, lapset itkee ja niillekkin huudetaan. Ja huutavat kovasti koska yksi kerros välissä. Käynkö työntämässä lapun ovenraosta että turpa kiinni?
Kommentit (13)
[quote author="Vierailija" time="20.09.2015 klo 16:38"]Nytkin huutavat?
[/quote]
Jep, jatkunut pari tuntia -.-
Se joka tilanteesta todellisuudessa kärsii on huutavan perheen lapset, ei ap.
Soita paikalliseen sosiaalipäivystykseen.
[quote author="Vierailija" time="20.09.2015 klo 16:39"]Se joka tilanteesta todellisuudessa kärsii on huutavan perheen lapset, ei ap.
[/quote]
Kyllä tässä kärsii myös ap ja ap:n vauva joka herää tuohon huutoon. 3 lasuilmoa tehnyt ja ei tapahdu mitään.
Käy hei sanomassa, jos vaan pystyt. Lapset kärsii. Voisko ilmottaa sossuun? Ainakin ehkä säikähtäisivät että lapset viedään.
[quote author="Vierailija" time="20.09.2015 klo 16:40"]Käy hei sanomassa, jos vaan pystyt. Lapset kärsii. Voisko ilmottaa sossuun? Ainakin ehkä säikähtäisivät että lapset viedään.
[/quote]
Se mies on tosi pelottava niin en uskalla 2kk ikäinen vauva kainalossa sinne mennä. Lappusen voisin laittaa.. 3 ilmoa tehnyt sossuun.
[quote author="Vierailija" time="20.09.2015 klo 16:35"]
Ei tuota kuuntele kukaan tulematta hulluksi! Haukkuvat ja huutavat jatkuvasti, lapset itkee ja niillekkin huudetaan. Ja huutavat kovasti koska yksi kerros välissä. Käynkö työntämässä lapun ovenraosta että turpa kiinni?
[/quote]
Teeppä se.
Meidän naapurissa on kans ikuinen huuto ja tappelu. Isä huutaa vaimolle ja lapsille. Äiti huutaa lapsille ja koiralle. Lapset itkee ja tappelee keskenään ja koirakin yrittää päästä naapureille turvaan. Normaali vanhemmat sanoo lapsille: Laita takki päälle, ulkona on kylmä. Naapurit sanoo: Ja vittu saatana ne takit päälle tai lähtee tukka päästä. Asutaan omakotitalossa ja silti kuuluu jatkuva huuto.
Soita kunnan sosiaalipäivystykseen. Tai poliisille. Ne menee sitten paikalle jos katsovat tarpeelliseksi.
Meillä on kotona ollut monesti huutoa koska poika on vaikea ja kehityshäiriöinen. Meillä on huuto ihan normaalia. Naapuri soitti kaksi kertaa sosiaalipäivystykseen ja poliisille josta tulivat molemmilla kerroilla käymään. Ensimmäisellä kerran tehtiin selvitys ja toisella kertaa tuli vain poliisi joka totesi että tulivat turhaan koska ls oli tehnyt selvityksen että kaikki kunnossa. Mutta naapuri oli siis tehnyt myös ls Ilmon. Sai siitä hyvästä kunnianloukkaus-tuomion ja me korvaukset häneltä.
Jos olet huolissaan,soita häkeen.
Käy.