Il Divo saapuu syksyllä Suomeen,
vaikka yksi on poissa- espanjalainen baritoni Carlos Marin...
Oletko ollut heidän konsertissaan/ olet menossa?
Kommentit (6)
Olen käynyt useissa konserteissa, mutta en enää muutamaan vuoteen. Carlosin poismenon jälkeen ei kiinnosta lainkaan.
Vierailija kirjoitti:
Olen käynyt useissa konserteissa, mutta en enää muutamaan vuoteen. Carlosin poismenon jälkeen ei kiinnosta lainkaan.
Valloittavasti hymyilevä, sharmikas Carlos oli erityisesti naisten mieleen eikä varmaankaan syyttä.
Olen käynyt muutaman kerran ; nyt en ole aikeissa mennä.
Mutta kesäkuussa räjähtää taas kerran, tällä kertaa Nordenskiöldinkadulla ja luultavasti viimeinen keikka koskaan enää Suomessa ja ei ole El Vaselino vaan KISS- 🤘Lick it up🤘
IL Divon Japanin kiertueen viimeinen esiintyminen on huomenna. Katsoin haastattelua jossa DivoDavid kertoi, että olivat 1. ulkomainen ryhmä esiintymässä siellä korona takia. Korona rajoituksia oli vaatimus 3 piikkiä ja testi tullessa maahan.!! Toivottavasti eivät ole saaneet mitään pöpöjä niistä ja pysyvät terveinä. Kirsikkapuiden kukkima aika. Yleisöllä oli maskit ja ohjeistettu hillittyyn käytökseen eivät saaneet huutaa,huitoa yms. Seuraavaksi kiertue menee iloiseen Etelå Amerikkaan. Uusi Baritoni on ihan hyvä, ääntä ei tunnista yhtä helposti.
En voi mennä konserttiin Suomessa. Niin, Montakohan tunnettua yhtyettä tai laulajaa on yleensä jäljellä tämän korona shown jälkeen?
En ole, ei kiinnosta. Lara Fabianin haluasin Suomeen. Pitää lähetä lokakuussa Viroon, että näkee/kuulee häntä.