Lue keskustelun säännöt.
Miessiivooja naisten puolella uimahallissa
30.03.2022 |
Monessakin paikassa on käyty keskustelua siitä hirveydestä, että erään uimahallin naisten puku- ja pesutiloissa on ollut MIESSIIVOOJA.
Naissiivoojia on näkynyt miesten puku- ja pesutiloissa niin kauan, kuin muistan, mutta asiasta ei ole noussut mitään keskustelua ennen, kuin kävi toisin päin.
Miehenä itse en ole juuri naissiivoojaa noteerannut, työtähän tuo vain tekee, eivätkä ainakaan Suomessa varmaan juuri muutkaan miehet. Mutta miksi teistä naisista miessiivooja teidän tiloissanne on niin kamala ja uhkaava ?
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Käyn paljon uimahallissa ja kylpylässä. En ole koskaan nähnyt naisten pesutiloissa miespuolista siivoojaa. Palkka on ilmeisesti niin huono, että työ ei kelpaa miehille, jotka osaisivat siivota. Siivoaminenkin kun on ammattityötä.