Minkälaiset vaatteet on naurettavia keski-iläisen naisen päällä?
Kommentit (12)
No kaikki ja varsinkin hiukset, oli ne sitten lyhyet tai pitkät, punaiset tai vihreet aina yhtä hirveetä!
Ei mitkään.
Oletko keski-ikäinen ja epävarma pukeutumisestasi? Heitä pois kaikki epävarmuus ja pukeudu iloisesti kuten tahdot. Sen verran jokaisen pitää kuitenkin itseään peittää, ettei alasti kuljeskele.
Onko preppytyyli lyhyt yläosa ja tiukat housut?
Ei pukeutuminen ome iästä kiinni vai kropasta, kuinka monta kertaa se pitää sanoa. Tulkaa nyt jo helvetti sieltä menneisyydestä nykyaikaan. Esim. Liian pienet vaatteet näyttää ja mahamakkarat sekä löysä selluliitti näyttää kammottavalta kaiken ikäisillä.
Sellaset joiden pukija kuvittelee korostavan hänen seksikyyttään. Tiukka hame tai liian tiukat housut, joista näkyy leveähkö littana pylly, tiukka pusero, josta saattaa rintavako näkyä ja sitten alle kertyneet makkarat. Liian musta tai valkastu lyhyt tukka, liikaa helyjä kaulassa ja monet rinkulat korviin ja tietty ne ikuiset tekoripset ja liikaa rusketusta.
Vanhanaikaiset ja trendikkäät, väljät ja löysät, mustat, valkoiset, murretut värit, pastillit ja kirkkaat värit, nuorekkaat ja tätimäiset, näyttävät ja tylsät.
Ei väliä sillä naurettavia tuon ikäinen on jos ei ole mitään päällä, koskee myös miehiä mutta etenkin naisia.
[quote author="Vierailija" time="15.09.2015 klo 17:20"]
No kaikki ja varsinkin hiukset, oli ne sitten lyhyet tai pitkät, punaiset tai vihreet aina yhtä hirveetä!
[/quote]
Siis kaikki:D Eli pitääkö nyt keski-ikäisten pysyä neljän seinän sisällä kun ei edes sopivia vaatteita löydy?
vaikka tällaiset
Mikähän tämänkin kirjoittajan tarkoitus on? Vaatteet, jotka eivät sovi käyttäjälle, ovat yhtä kamalan näköiset iästä huolimatta. Vähän rotii näihin keskusteluihin.