Miten koota Solsidan Mickan-tyyli
kun ei ole varaa oikeasti törkykalliisiin kuteisiin? Vinkkejä?
Kommentit (7)
Ei millään, ota laiva Tukholmaan ja Schuttermanille mars. Se ohjelmahan on luotu brändien voimin, kaikki vaatteet ovat merkkivaatteita, kaikki filtit ja astiat ovat tietyn merkkisiä. Kova mainos
Mickanin väriskaala on luonnonvalkoinen, vaalea beige, hento vaaleanpunainen. Ei kuvioita eikä printtejä. Silkkiä, villaa, puuvillaa. Kullanväriset näyttävät napit, ketjut, helmet. Hiuksiin rusettipanta, nude meikki. Tässä ny ekana mieleen muistuvat!
[quote author="Vierailija" time="15.09.2015 klo 13:03"]
Ei millään, ota laiva Tukholmaan ja Schuttermanille mars. Se ohjelmahan on luotu brändien voimin, kaikki vaatteet ovat merkkivaatteita, kaikki filtit ja astiat ovat tietyn merkkisiä. Kova mainos
[/quote]
Itse asiassa Mickanin puvustamiseen on käytetty paljon mm. Henkkamaukkaa. Kun joukossa vilahtaa tunnistettavia brändejä, on helppo kuvitella, että kaikki olisi sitä.
"- Jag skulle säga att Mickan har en klassisk stil, den håller länge.
Men tvärtom från vad man kan tro kommer inte alla kläder i serien från dyra märken.
- Mickans garderob är en blandning av second hand, trendplagg och H&M. Jag letar länge efter de perfekta plaggen, det är inget man slänger ihop på en kvart. Men om man vill klä sig som Mickan kan man tänka på vissa saker som att inte använda mönster. Alla hennes kläder går i samma stil, det är beige och vitt. "
Up