Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Ihmeellinen äijä kassalla :D

Vierailija
02.09.2015 |

Olin kaupassa kassajonossa kun edelläni oleva äijä alkoi asettelemaan ostoksiaan kassan liukuhihnalle. Liukuhihnalla oli vapaata tilaa aika lyhyt pätkä, mutta sehän ei äijää näyttänyt haittaavan! Hän latoi, tai paremminkin viskoi, ostoksensa liukuhihnalle ilman mitään järjestystä. Jugurttipurkit kaatuilivat, salaatti litistyi... Katselin sitä touhua että kohta joku hajoaa ja tulee sotkua.

Kun liukuhihnan pätkä oli kukkurallaan sikin sokin olevia ostoksia, miehellä oli kädessään vielä kaksi isoa pakastepizzaa. Hetken aikaa hän joutui miettimään mihin väliin ne työntäisi. Ajattelin että malttaisipa nyt niiden kanssa hetken odottaa että liukuhihnalle tulee lisää tilaa. VAAN EI! :D Se äijä yritti laittaa ne pizzalaatikot tasapainoilemaan kahden (2) pystyssä olevan limupullon päälle :DDDD ei onnistunut siinä (onneksi, sillä hihnan liikahtaessa ne ois rymissy sieltä vuoren huipulta alas ties minne) joten viimeisenä keinonaan työnsi ne edessä olevan puolelle kapulan toiselle puolelle.

Olin samaan aikaan hämmästynyt, epäuskoinen, huvittunut ja vihainen tällaisesta pelleilystä. Miten voi olla niin vaikeaa odottaa rauhassa niiden ostosten kanssa :D Onkohan samaa ihmisryhmää kuin ne jotka lentokoneessa pomppaavat ylös heti kun kone on laskeutunut ja sitten tuskailevat ryysiksessä.

Terve vaan kaikille jotka oli siinä samassa jonossa!

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
02.09.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miinuksia tulee paljon pienemmästäkin. Pitää esim. varoa laittaa isoja limupulloja seisomaan pystyyn, koska voivat lentää hihnalta, kun se käynnistyy.

Vierailija
2/2 |
02.09.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

No johan oli äijällä kiire. Myös junassa joskus ihmetyttää se ihmisten paniikki, kun tulee kuulutus omasta pysäkistä niin äkkiä puolijuoksua sinne oville odottamaan, vaikka useimmiten se kuulutus tulee ainakin viisi minuuttia ennen pysähdystä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi kolme yksi