Mistä pahvilaatikoita nopeasti? mies petti, pakkaan sen tavarat
Kommentit (24)
Et sä mitään laatikoita tatte, heitä kamat ulos vaan.
Vaatteet saa kätevästi myös lakanan sisään, sitte menee muutakin sekaan. Nimim. Kokemusta on
Mustiin jätesäkkeihinkin voit sulloa, hae lähikaupasta rulla.
Postin laatikot on aika pieniä. Saisko kodinkoneliikkeistä?
Käy kaupoissa kysymässä. Saat luultavasti luvan mennä ottamaan laatikoita kaupan takapuolelta tms. missä on varastoalueen sisäänkäynti. Ymmärtääkseni kaupoilla on sellainen "lititysroskis" joihin laatikot laitetaan ennenkuin lähtevät kierrätykseen, mutta eiköhän siellä aina ehjiäkin ole.
Ikea ja biltema myy muuttolaatikoita kohtuullisen halvalla, 15€ 10 kpl tai vastaavaa. Ovat vielä optimaalisen kokoisia.
[quote author="Vierailija" time="28.08.2015 klo 17:30"]Mustiin jätesäkkeihinkin voit sulloa, hae lähikaupasta rulla.
[/quote]
TÄÄ ON HYVÄ!!!!!
Ihan tiedoksi teille kantturoille, ketään ei voi heittää omasta kodistaan ulos, mikäli on osoitteessa kirjoilla.
[quote author="Vierailija" time="28.08.2015 klo 17:36"]
Ihan tiedoksi teille kantturoille, ketään ei voi heittää omasta kodistaan ulos, mikäli on osoitteessa kirjoilla.
[/quote]
Kyllä voi. Tavarat ulos ja lukot vaihtoon. Kas noin. Onko se laitonta? On. Mutta toteutettavissa.
Ei toisten tavaroita saa noin heittää kadulle. Sitten jos miehestäsi ei ole kuukauteen kuulunut, niin asia on toinen.
Entäpä jos miehesi televisio tai tietokone olisi siellä, niin jätätkö rappuun?
Jos mies on kirjoilla asunnossa niin et saa heitettyä ulos tuosta vain.
[quote author="Vierailija" time="28.08.2015 klo 17:41"]Lähde ite.
[/quote]
Omasta kodista?!
[quote author="Vierailija" time="28.08.2015 klo 17:35"]
[quote author="Vierailija" time="28.08.2015 klo 17:30"]Mustiin jätesäkkeihinkin voit sulloa, hae lähikaupasta rulla. [/quote] TÄÄ ON HYVÄ!!!!!
[/quote]
Suosittelen Bauhausin jätesäkkejä, ne on paljon kestävämpiä. Sieltä saa myös niitä pahvilaatikoita.
T: Mies
[quote author="Vierailija" time="28.08.2015 klo 17:39"][quote author="Vierailija" time="28.08.2015 klo 17:36"]
Ihan tiedoksi teille kantturoille, ketään ei voi heittää omasta kodistaan ulos, mikäli on osoitteessa kirjoilla.
[/quote]
Kyllä voi. Tavarat ulos ja lukot vaihtoon. Kas noin. Onko se laitonta? On. Mutta toteutettavissa.
[/quote]
Juu ja mies voi tulla kirveen kanssa sisään. Onko se laitonta? On. Mutta toteutettavissa.
[quote author="Vierailija" time="28.08.2015 klo 17:44"]
[quote author="Vierailija" time="28.08.2015 klo 17:39"][quote author="Vierailija" time="28.08.2015 klo 17:36"] Ihan tiedoksi teille kantturoille, ketään ei voi heittää omasta kodistaan ulos, mikäli on osoitteessa kirjoilla. [/quote] Kyllä voi. Tavarat ulos ja lukot vaihtoon. Kas noin. Onko se laitonta? On. Mutta toteutettavissa. [/quote] Juu ja mies voi tulla kirveen kanssa sisään. Onko se laitonta? On. Mutta toteutettavissa.
[/quote]
Ei ole. Omaan kotiin saa tulla isommillakin avaimilla.
Onko lähellä vanhusten palvelutaloa tai vastaavaa? Käy kysymässä henkilökunnalta, onko siellä ylimääräisiä tyhjiä pahvilaatikoita aikuisten vaipoista. (Siis pahvipakkauksia, joissa on ollut aikuisten vaippoja.) Ne pahvilaatikot ovat hyviä muutossa, ja sopivia miehellesi.
[quote author="Vierailija" time="28.08.2015 klo 17:43"]
[quote author="Vierailija" time="28.08.2015 klo 17:41"]Lähde ite. [/quote] Omasta kodista?!
[/quote]
Yhteisestä kodista.
Sipaset peitot pois lakanan päältä, kasaat äijän vaatteet siihen, solmit nurkista. Toimii.
Mihin sä pahvilaatikoita? Kamat rappukäytävään vaan tai parvekkeelta nätisti pihalle.