Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Reima-haalarit. Onko kokemusta

30.09.2006 |

Meillä on pojalle vielä viime vuoden reimatec baby-haalari joka luultavasti menee alkutalven. Ajattelin sit alesta ostaa uuden haalarin.



Onko Reima ilman teciä ihan kelpo haalari? Pitääkö se kosteutta ollenkaan?



Olen ihan tykästynyt siihen limen väriseen baby (tec) haalariin, mutta ei varmaan ole hyvä 3,5-vuotiaalle (pieni kokoinen). Ja reimatecit ovat liian hinnakkaita opiskelijabudjetilla.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
30.09.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

ilman kosteussuojattuja haalareita ;o)



Tavallinen Reiman haalari hylkii todennäköisesti kosteutta kevyen sateen verran, mutta eihän siinä samanlaista kosteussuojaa ole kuin Reimatecin haalarissa. Joten jos päädyt ostamaan tavallisen Reiman haalarin, kannattaa ostaa samalla myös kunnolliset kuravaatteet.



Kosteussuojatut haalarit ovat siitä hyviä, ettei erillisiä kuravaatteita välttämättä tarvitse hankkia lainkaan, mutta toisaalta halvempi haalari ja hyvät kuravaatteet ovat myös ihan kelpo yhdistelmä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla