En jaksa tavata tinder-miestä! Jaksaisitko sinä?
Sanoin että itse en etsi tuollaista vaan etsin jotain vakavempaa juttua mutta voidaan käydä kävelyllä! Nyt on siis pakko tavata hänet kun itse ehdotin. En jaksa yhtään! Sanoi että etsii ensisijaisesti kevyttä tapailua, joten ehkä kuitenkin haluaa mahdollisesti vakavampaa kun ei sanonut ehdotonta eitä? Tuntuu turhalta lähteä muuten vaan tuntemattoman kanssa ulos voi ITTUU
Kommentit (24)
Tuntuu että olen jotenkin arvioinnin kohteena että voisiko hän olla kanssani f. W b. Kun sitä se kuulemma etsii ensisijaisesti. Minä en! En jaksa tavata turhaan!!
Ap
Idiootti, kai nyt voit sanoa ettei kiinnosta. Mikä teitä vaivaa, kyllä ne omat standardit on tiedettävä, miksi tuhlata omaa aikaa tuollaiseen?
Miks ehdotit sille ja ainahan voit perua!!
Anteeksi sekava teksti, tekstiä ei aluksi julkaistu ollenkaan ja piti poistella sanoja. Hän sanoi etsivänsä ensisijaisesti kevyttä. Onko järkeä tavata tuollainen tyyppi? Kamala vaiva lähteä tapaamaan.
Ap
Älä mene. Sanot että muutit mielesi. Etsit vakavaa ja hän ei etsi. Hän ei sanonut että haluaa tutustua, vaan etsii kevyttä.
Tuollaisia naisia on paljon tinderissä, tuhlaavat ihmisten aikaa.
Vierailija kirjoitti:
Ootte molemmat yhtä vajaita.
Miksi se mies olisi vajaa?
Vierailija kirjoitti:
Idiootti, kai nyt voit sanoa ettei kiinnosta. Mikä teitä vaivaa, kyllä ne omat standardit on tiedettävä, miksi tuhlata omaa aikaa tuollaiseen?
Hän vaikuttaa fiksulta ja sanoi että ei poissulje vakavaakaan. Joten sen takia voisin ehkä tavata. Vaivaa kuitenkin kun hän sanoi että ensisijaisesti ettii kevyttä. En kehtaa enää perua, tää ollut tämmöstä juupas-eipäs sekoilua jo liian kauan,
Ap
Yhdestä asiasta ainakin iloitsen. Että löysin mieheni ennen tinder-aikaa. Ihan jalkautumalla kotoa ulos.
En joo jaksa nähdä Tinder-miehiä. Kyllähän sieltä voisi saada seuraa, mutta en yksinkertaisesti jaksa viestitellä ja mennä mihinkään treffeille.
Näin viime vuoden aikana kaksi Tinder-miestä ja molempien kanssa oli ihan hyvät keskustelut, mutta kummallakaan kerralla ei syttynyt sen kummempaa kiinnostusta käsittääkseni kummallakaan osapuolella, joten ei johtanut sen kummempaan kuin yhteen näkemiseen. Ei ollut kemiaa, vaikka ihan mukavia tyyppejä olivatkin.
Olen joskus myös luvannut ja sitten on alkanut tuntumaan, että ei huvitakaan. Jos sua ei huvita niin ei ole pakko. Sehän on jo hyvä syy jos etsit vakavampaa ja mies ei. Mitä sitä suotta omaa aikaa tuhlaamaan.
Vierailija kirjoitti:
Yhdestä asiasta ainakin iloitsen. Että löysin mieheni ennen tinder-aikaa. Ihan jalkautumalla kotoa ulos.
Minäkin tykkään tutustua miehiin ihan vaan elämällä ja jalkautumalla, onneksi se on nykyään ihan mahdollista sekin, eikä oo pakko tutustua Tinderin avulla
Siis miksi koet, että sinun on pakko tavata joku tyyppi, ketä et halua tavata? Eihän tuossa ole mitään logiikkaa.
Vierailija kirjoitti:
Kohta saat munaa.
Mun munansaanti ei ole tuosta ukosta kiinni. Saan munaa jo toisaalta.
Ap
😅 Voi hyvä luoja, olin kyllä yhtä sekaisin nuorena se oli kamalaa. Nyt perut sen tapaamisen, mitään järkeä tuommoisessa! Oispa ollut vauva-av opastamassa kun olin parikymppinen.
En halua olla kenenkään tindermiehen pussien tilapäinen tyhjääjä.
Tämän takia vihaan naisia. Olette ihan sekaisin.
Lehdessä oli, että klamydia leviää vauhdilla Suomessa