Venäjällä vaihtuu valta (ennustus)
Veikkaan että Putinista tehdään oman maan sisällä sotarikollinen ja vallan kaappaa puolustusministeri. Veikkaan näin koska venäjän puolustusministeri koko ajan esiintyy tällähetkellä hieman eri lailla kuin Putini. Nytkin paljasti että varusmiehiä on oikeasti sotimassa vaikka iso herra väitti muuta.
Puolustusministerillä on valtaa sotilasvoimiin ja venäjällä ei edes sotilaat halua sotia. Se saa käännettyä joukot puolelleen ja syyttävät muutamia muitakin sotarikoksista ja laittavat tuomuolle.
Se on venäjän ainut mahdollisuus pästä eroon vaikeasta tilanteesta.
Kommentit (4)
Se on heidän ainut keino palata edes jollain lailla normaaliin. Ja länsi antaa tuossa tilanteessa periksi pakotteiden osalta.
Oligarkitkin jo kääntävät pakotteiden vuoksi selkäänsä putinille.
Tuo ei ole enää mikään ennuste.
Koske se on ollut odotettavissa jo toista viikkoa !
IHME on kun EI ole vieläkään valtaa kaapattu Putinilta !
Se on tässä se ihmetyksen aihe. Putinin lähipiiristä löytyy vallankaappaja.
Mutta. Hänkään ei ole mikään "muun maailman ystävä" ! Se on itsestään selvää.
Ja Venäjällä kuohuu ja pitkään. On mellakoita, kansannousuja ja lähemmäs sisällissodan kaltaisia mellakoita.
Venäjä ei tule saamaan "rivejään koottua" ainakaan 5vuoteen, voi mennä 10 vuotta hyvinkin.
Kuinkakohan lyhyt hän tulee olemaaan.