Rikkaan perheen lapset huvittelee kun maailma palaa
Kommentit (7)
Ottamatta tuohon kantaa, olisi hyvä jos kaikki jatkaisivat normaalia arkeaan Suomessakin! Ylläpidetään omaa ja lasten hyvinvointia.
Miten se auttaa ukrainalaisia vaikka kaikki muutkin maailmassa lakkaisivat elämästä?
Mikä ihmeen "maailma palaa"? Ei Suomessakaan mikään pala.
Ei tehdä tästä nyt mitään rikas/köyhä vastakkainasettelua. Sitähän se Putin haluaa.
Pysytään yhdessä rintamana vapaan maaliman puolesta.
Aika tyhmiä nuo läpyskät naamojen päällä. Joko kuvataan tai sitten ei.
Klikkaamatta linkkiä odotin jotain luksusristeilyä omalla jahdilla, lasten helikopterinlentotunteja, jotain äiti-tytärkuvia jostain Bahaman 20000 eur/yö kylpyläresortista. Ehkä vähiten pikkujulkkiksen hehkutusta Kanarian-reissusta jossa lapset polskii jossain all inclusiven kämäisessä uima-altaassa.
Jos Kanarian-loma tekisi sinut onnelliseksi, niin varaa sellainen itsekin, ap. Äkkilähtojä saa vaikka parilla sadalla. Omituista olla kateellinen jostain noin pienestä.
Meillä sitten varmaan ollaan parempia. Ei ole rahaa lomailuun. Joten meidän teinin lomahupi oli uimahallissa käynti. Valis