Oc Julian ryönävaatteet
Miksi moni bloggaaja kertoo viettävänsä välillä huolettomia päiviä tukka harjaamatta ja ryönäiset vaatteet päällä, kun taas kuvissa olemus on liki täydellinen - kauniit hiukset, kivannäköiset vaatteet, tyylikäs olemus, jne. Onko silloin auttamattimasti ryönäprinsessa, ronja ryövärintytär ja eräjormatar, jos ei käytä korkkareita? Moni muukin harrastaa samaa kuin Julia, mm. Mungo-Anna.
https://mycosmo.fi/article/juliatoivola/ihan-ryovarintyttarena
Kommentit (17)
Täydellinen street style ja nätti bööna. Kaukana ryönäisestä resupetteristä.
Lol... Niin läpinäkyvää huomion kerjäämistä, että huvittaa eikö itse tajua sitä ::DD nålå
Tykkään Julian blogista ja tyylistä, mutta mua jotenkin ärsyttää juuri tuon tyyliset postaukset, joissa nostetaan esille näennäinen "ryönäisyys". Kuvissa bloggarin hiukset näyttää tosi kivoilta, eikä vaatteissakaan ole moitteen sijaa.
Enemmän saan inspiraatiota juuri tällaisista katumuotihenkisistä kuvista kuin joistain vimpan päälle laitetuista juhla-asuista korkkareiden kera, kädessä lasi skumppaa.
Toki tämä rennompikin tyyli oli varmasti tarkoin mietitty ja jokainen hiussuortuva aseteltu oikealle kohdalle.
[quote author="Vierailija" time="25.07.2015 klo 00:05"]Kuka se Aleksi on, joka mainittiin postauksessa?
[/quote]
Tietääkö kukaan?
https://instagram.com/p/5-D0GwQRXY/ Onko hän Julian uusi mies? Kommenteissa kaverit laittaneet sydämiä (tosin ei välttämättä kerro mitään).
[quote author="Vierailija" time="04.08.2015 klo 21:50"]https://instagram.com/p/5-D0GwQRXY/ Onko hän Julian uusi mies? Kommenteissa kaverit laittaneet sydämiä (tosin ei välttämättä kerro mitään).
[/quote]
Tunnistaako joku ?
En ollu kuullut koko tyypistä. Sama massa tyyli on suurimmalla osalla teineistä. Tylsääääää
Ihan hyvältä näyttää tuo Aleksi, myös ilman naamakarvoja: https://instagram.com/p/077ALdL5XQ/
Joskin omaan makuun liian sali-/crossfit-orientoitunut, instan perusteella. Onneksi on myös kädentaitoja.
Eiks ne just vasta eronnut Laurin kanssa?
[quote author="Vierailija" time="04.08.2015 klo 23:03"]Eiks ne just vasta eronnut Laurin kanssa?
[/quote]
Erosivat kai ennen Julian viimeisintä Kapkaupungin matkaa. En muista missä kuussa se oli. Maalis-toukokuu?
Mikä tämä uusi mies on ammatiltaan? Käy salilla ja tekee jotain puuseppätouhuja. Joku sanoi hänellä olevan akateeminen tutkinto. Miltä alalta?
Kuka se Aleksi on, joka mainittiin postauksessa?
Ja teinilukijat hihkuu oot niin ihana.niin kaunis.huokaus tääki nainen on äiti mutta elää ku pissis.
Samaa naureskelin.