Hesen Mega-ateria hintaansa nähden kallis?
Omasta mielestäni mega-ateria järkyttävän kallis kokoonsa nähden? Sillä hinnallahan ostaisi ison kassin ruokaa kaupasta..muut samaa mieltä? Maistuu kyllä järkyttävän hyvälle..huh..
Kommentit (62)
[quote author="Vierailija" time="21.07.2015 klo 10:18"]
Että mä nauran tolle hintaansa nähden kalliille :'D
[/quote]
kaikki on hintaansa nähden kallista :)
Hyi helvetti tuo mega-ateria. Kerran olen moisen paskan syönyt - syke nousi pilviin ja alkoi huimata ja oksettaa. Ei ihme, kun tuossahan on yli tuhat kcal ja sata grammaa ihraa.
Sen jälkeen olen tehnyt burgerini itse :)
[quote author="Vierailija" time="21.07.2015 klo 10:34"]Hyi helvetti tuo mega-ateria. Kerran olen moisen paskan syönyt - syke nousi pilviin ja alkoi huimata ja oksettaa. Ei ihme, kun tuossahan on yli tuhat kcal ja sata grammaa ihraa.
Sen jälkeen olen tehnyt burgerini itse :)
[/quote]
Siinä pelkässä hampassa on yli tuhat kaloria. Ranskalaiset ja limu vielä päälle. Kerran olen vahingossa tilannut, ei se ole ihmisen annos.
Joo ei ole, ellei saa sitten etukupongilla halvemmalla. Ja ei se kyllä mulle maistu, ostettiin viime vuonna viimeisen kerran, tuli kauhean huono olo vain..
Nam se on hyvää. Ja on muuten painava
Mitä tarkoittaa hintaansa nähden kallis?
On se. Ja painoonsa nähden raskas.
Ne kaikki ateriat on huomattavan kalliita. Pikaruokalasta koko paikka muutenkin kaukana.
-Kun haluat tilata, joudut jonottamaan kauan, koska on vain yksi kassa käytössä.
-Maksaa paljon
-Usein ranskalaiset kuivia ja mauttomia
-Joudut odottamaan hampurilaistasi väh. 15 min
-Lopuksi joudut vielä itse viemään tavarat pois
*
Aivan naurettavaa
[quote author="Vierailija" time="21.07.2015 klo 00:31"]
Mistä saa Hesen alekuponkeja?
[/quote]
Posti tuo muiden mainosten seassa. Roskiksista voi dyykata. Tai sitten voit käydä pyytämässä heseltä.
Mega-ateria 9,70 e ilman kuponkia
Hesen hinta laatu suhde on jo vuosia ollut yhtä surkea kuin Mäkkärillä. Itse olen lopettanut jo ajat sitten kummissakin syömisen. Burger King on aivan yhtä surkea. Musta paras hinta laatu suhde ja maultaan parhaat hampurilaiset ovat Scanburgerilla. Mutta tietystihän se ei ole niin cool kun kyseessä ei ole Amerikkalainen ketju:D V****a kun Kampin Scan Burgerin tilalla on nyt tuo surkea Burger King.
Kaiken huippu oli kun kävin eräässä Absilla olevassa Hesessä ja sain tilausta tehdessä hälyttimen joka kertoo koska aterian voi hakea tiskiltä. Oli tasan viimeinen kerta kun erehdyin Heseen. Tuo on ketjulta jo uskomatonta röyhkeyttä. En muuten ikinä vie myöskään kahvilassa likaisia astioita pöydästä. Jos tuttusi meinaa viedä kahvikupin sinne likaisien astioiden hyllyyn niin kysyn "oletko töissä täällä". Jos maksan jotain 6 euroa kahvista ja piskuisesta pullasta niin en taatusti kantele likaisia kahvikuppeja siksi että yrittäjä saa kerätä isompia voittoja säästämällä muutaman työtunnin.
[quote author="Vierailija" time="20.07.2015 klo 21:40"]
Ne kaikki ateriat on huomattavan kalliita. Pikaruokalasta koko paikka muutenkin kaukana. -Kun haluat tilata, joudut jonottamaan kauan, koska on vain yksi kassa käytössä. -Maksaa paljon -Usein ranskalaiset kuivia ja mauttomia -Joudut odottamaan hampurilaistasi väh. 15 min -Lopuksi joudut vielä itse viemään tavarat pois * Aivan naurettavaa
[/quote]
Joo, ne hampurilaisten odotusajat alkavat olla samoja kuin "oikeassa" ravintolassakin, kiva istua pöydässä puoli tuntia jäähtyvien ranskalaisten ja laimenevan limun kanssa. Vaikka ottaisit pelkän juustohampurilaisen, sekin pitää tehdä erikseen ja tuodaan pöytään. Palvelu on samoin ihan helvetin hidasta, vaikka jonossa olisi vain kolme ihmistä ennen sinua, pääset kassalle vasta vartin jonotuksen jälkeen. Kassoilla ei ole mikään kiire, vilkaistaan ylimielisesti kassalle tulevaa asiakasta ja mitään sanomatta poistutaan siitä viemään niitä hampurilaisia pöytään. Raivostuttavaa, hinnatkin ovat niin törkeät että en käy siellä syömässä kuin pakon edessä.
Kannattaa syödä mahdollisimman pieni annos. Säästää rahaa ja vielä laihtuu.
[quote author="Vierailija" time="20.07.2015 klo 21:32"]Omasta mielestäni mega-ateria järkyttävän kallis kokoonsa nähden? Sillä hinnallahan ostaisi ison kassin ruokaa kaupasta..muut samaa mieltä? Maistuu kyllä järkyttävän hyvälle..huh..
[/quote]
No jos sä haluat tollasta riistoruokalan paskaa mättää kitusiisi, niin siitä vaan. Mä syön onneksi kunnon ruokaa.
Että mä nauran tolle hintaansa nähden kalliille :'D