Olen muuttunut seksihulluksi
Tuntuu, että mielessäni pyörii vaan koko ajan seksi. Jos näen vähänkin silmää miellyttävän ja sopivanikäisen miehen, alan heti haaveilla seksistä hänen kanssaan. Olen naimisissa, ollut jo 15 vuotta enkä ole aiemmin ollut mitenkään erityisen seksuaalinen ihminen. Oman miehen kanssa seksi ei kiinnosta yhtään, vaikka häneltä saisin joka päivä halutessani. Mikä ihme minua vaivaa? Kai tämä menee ohi jossain vaiheessa? Vai yrittääkö (ala)pääni kertoa, että pitäisi laittaa mies vaihtoon?
Kommentit (10)
Jep. Pohjaton kuilusi huutaa lisää täytettä.
Ihan normaalia kun mennään naimisiin sen ensimmäisen seurustelukumppanin kanssa. Myöhemmin alkaa sitten haluta seksiä muiden kanssa.
Kannattaa tehdä toisinpäin. Ensin paneskelee ympäriinsä ja vasta sitten vakiintuu kun kaikki on kokeiltu.
Joku neljänkympin kriisi? :) Mulla alkoi tämä jatkuva panetus reipas vuosi sitten kun olin täyttämässä 40 vuotta. Saman miehen kanssa olen ollut 18 vuotta ja mies oli asiasta hyvin ihmeissään, mutta innostunut. Minä olen kuitenkin meillä vieläkin ehdottomasti se innokkaampi seksin harrastaja, mies nukkuisi mielummin.
Onko seksi teillä tarpeeks laadukasta?
Olisi laadukasta seksiä, jos haluaisin. Mutta kun ei kiinnosta oma mies yhtään. Ja ikää on kohta 40 eli voisi olla kriisi kyseessä kyllä. Mies ei ole ensimmäiseni, ehdin kyllä seurustella ja sekstailla ennen suhteemme alkua muidenkin kanssa. Nytkin mielessä vaan se yksi asia, tämä on oikeasti kammottavaa. ap
No tämä on varmaan hyväksyttävää kun nainen himoitsee ja panee muita. Sallikaa sitten miestenne myös tehdä samaa.
Asiassa ei ole ongelmaa kunhan tasapuolista.
Minä en siis pane muita, haaveilen siitä vaan. Ajattelin kyllä erota ensin ennen kuin lähden valtavaa seksinnälkääni ruokkimaan muiden kuin mieheni kanssa. ap
[quote author="Vierailija" time="20.07.2015 klo 18:44"]
Olisi laadukasta seksiä, jos haluaisin. Mutta kun ei kiinnosta oma mies yhtään. Ja ikää on kohta 40 eli voisi olla kriisi kyseessä kyllä. Mies ei ole ensimmäiseni, ehdin kyllä seurustella ja sekstailla ennen suhteemme alkua muidenkin kanssa. Nytkin mielessä vaan se yksi asia, tämä on oikeasti kammottavaa. ap
[/quote]
No tossa iässä tiedätte miltä tuntuu olla parikymppinen jätkä. Mikään ei riitä koskaan ja muuta ei saa mieleensä kun naiminen. Seksinnälkä jopa ahdistaa aika ajoin.
Minä puolestani olen muuttunut Pipsahulluksi.