Asteikolla 1-10, kuinka paljon rakastat kumppaniasi?
Ja ehkä on paikallaan tarkentaa, eli kuinka paljon rakastat tällä hetkellä kumppaniasi?
Kommentit (30)
Hmm ehkä sellain 7. Mutta kuten kaikissa ihmissuhteissa peli ei ole vielä menetetty. x) Paljon asioita voi tehdä parantaakseen itseään (ja ei, ei pinnallisesti). :D
10++++. Ihana mies, kertakaikkiaan
9.
Kohta 30 vuotta aviossa... Mutta kukaan ei ole täydellinen, en itsekään.
Ehkä 4. Meillä on ollut nyt tänä kesänä tosi vaikeaa. Varmaan se kuuluisa 7. Vuoden kriisi iskee päälle tai jotain... En juurikaan rakasta miestäno tällä hetkellä, mutta en aio luovuttaakaan näin helpolla.
on kyllä pakko sanoa 10! niin paljon se on mun kanssa joutunut kestämään, alkoholismia ja masennusta. ja vielä jaksaa päivittäin rakastaa ja ilahduttaa.
Rakkain maailmassa :') pitääkin mennä halimaan!
10! Niin kauan ku hän pysyy vierelläni, on hän minulle täydellinen. Kaikkensa tekee että meillä menisi hyvin ja on paras ystäväni, parempaa ei vois toivoa
10 pistettä annan rakkaalle miehelleni vielä 15 yhdessä olo vuoden jälkeenkin. ♥
10. En ole ikinä edes osannut unelmoida, että juuri minulle suotaisiin näin hyvä mies ja avioliitto. Olen niiiin onnellinen!
10. Mä rakastan tuota niin paljon ettei mitään järkeä. Ex alkoi juoda ja pahoinpiteli mua usein ja vielä kävi kimppuun eron jälkeen ja pahoinpiteli mut ja koetti raiskata mutta pääsin pakoon, joten oli tosi vaikea uskaltaa taas rakastua ja luottaa, kun uloslähtökin oli välillä ylivoimainen tehtävä. Olin täysin alistettu ja kuljin lähinnä seinän vieruksia enkä katsonut ketään silmiin, olin ihan raunio. Mutta nykyinen on ollut niin ihana. Ymmärsi mun kokemukset eikä oo kertaakaan pakottanut mua mihinkään. Ekalla kerralla sängyssä sain paniikkikohtauksen ja mies lopetti välittömästi ja halasi ja rauhoitteli mua niin pitkään että hellitti. Hän on ollut mun kanssa kärsivällisempi kuin ikinä olisin voinut toivoa ja tiedän, että hän ei ole lähdössä mihinkään varsinkaan nyt, kun mä oon päässyt yli menneisyydestä ja päässyt jaloilleni enkä pelkää enää omaa varjoanikin (okei pimeässä kävellessä tulee aika tiukasti pidettyä miehen kädestä kiinni edelleen).
Mielestäni Rakkautta ei voi mitata numeroasteikolla. Se on ennemmin kuin on/off -kytkin. Jos rakastaa niin rakastaa, myös huonoina aikoina.
10. Ei aina ole ollut helppoa, mutta rakkaus on säilynyt.
10, maailman rakkain vaimo!