Sedun Hernesaarenranta
Onko kiva vai paskainen? Kannattaako mennä, huomenna brunssille?
Kommentit (6)
En ole vielä käynyt mutta vaikuttaa kivalta paikalta. Ei ehkä parhaimmillaan tuulisella kelillä.
Oli sotkuinen tänään aamulla. Todellakaan ei kiitos syömään. Oluelle tai viinille helleiltana joo. Aika säästä kiinni onko kiva vai ei. Huonot kulkuyhteydet jos et asu ihan kävelyetäisyydellä. Kun on paljon porukkaa, on paljon tunnelmaa, tosi kiva. Palvelu nyt vaan on sitten perseestä, jos on väkeä. Ei oo Sedu palkannut tarpeeksi väkeä hommiin eikä siivoamaankaan.
Ja sit on tää kuseskeluongelma, joka kesällä ilmenee:Ei vedä jonot ja miehet alkaa kuseksimaan nurkkiin, kun eivät jaksa vessaa. Kohta haisee koko tienoo kuselle.
Muuten kiva, mutta liian vähän henkilökuntaa. Palvelu ei pelaa. Lisäksi tuulee, hiekka lentää. Kannattaa tilata pikkukivisoraa mieluummin pari rekallista vielä, sellaista pyöreää mallia eikä sepeliä. Hiekkadrinkki ei oo kiva.
http://fi.yelp.fi/biz/hernesaaren-ranta-helsinki
Tuolla aika hyvin kävijöiden arviointeja. Ite tykkään kyllä, ihana kesäpaikka jos sää vaan suosii! Kaikille kaikkea :) Voi mennä koirankin kanssa, iso plussa! Ja veneellä pääsee, kiva katella terassilta kanssa niitä.
Ystäväni kävi siellä pari päivää sitten. Mahtava yhdistelmä tuulista sijaintia ja rantatunnelman luovaa hienoa hiekkaa... jota onkin sitten joka paikassa.