Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

PÄIVÄHOITOMAKSUISTA KYSYMYS

Vierailija
25.09.2006 |

Tilanne siis tämä, että perheessä eskari-ikäinen ja vajaa 2v lapset. Mietin töihin paluuta ja täällä lasken parhaillaan, että kannattaako rahallisesti.



Ylin hoitomaksuhan on se 200e/ kk. Mutta, miten se summa määräytyy jos eskarilainenkin tarvii sitä hoitoa. Osaako kukaan kertoa, että miten paljon se tulisi yhteensä maksaan mikäli kummatkin olis hoidossa? Eri paikkoihin joutuis kuitenkin viemään, kun eskarin yhteydessä olevassa ryhmiksessä ei aivan pieniä hoideta.



Kiitos

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
25.09.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä poika on 3-5 tuntia hoidossa eskarin (4h) lisäksi ja päivähoitomaksu on 120 euroa. Kaverin on lapsi hoidossa yli 5 tuntia eskarin lisäksi, maksu 180 euroa.

Vierailija
2/2 |
25.09.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Siis jos se pari vuotias on kokopäivähoidossa, niin siitä menee se 200e/kk ja eskarilainen tarvii sen n.5h eskaripäivän lisäksi hoitoa, niin meneekö siitä vielä erikseen se 120-150e?? ELi yhteensä siis huimat 300e ja ylikin???

EIpä taida paljon kannattaa sitten palata töihin ennenkuin isoin menee ekalle.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi kuusi yhdeksän