En ole saanut ikinä orgasmia naisen kanssa
Ja olen siis 26-vuotias mies, joka on menettänyt neitsyytensä 19-vuotiaana. Pillu ei vain tunnu miltään ja voin panna tuntikausiakin. En saa myöskään orgasmia suuseksissä tai naisen runkatessa minua.
Aika turhauttavaa, kun saan kuitenkin pornoa katsoessa noin kymmenessä minuutissa. Olenko kohdannut vain huonotaitoisia naisia?
Kommentit (31)
Kokeile pornonkatselun lopettamista x-ajaksi, tepsii kuulemma. Ellet sitten ole miehiin päin.
Ohut penis tai partnerin väärä sukupuoli varmaan vikana.
[quote author="Vierailija" time="30.06.2015 klo 13:19"]Kokeilepa miestä seuraavaksi.
[/quote]Mutta eikö ap ole hetero jos kiihottuu naisista? Ehkä nainen ei ole ollut tiukka?
No ei mua miehet kiihota yhtään. Tästä aiheutuu vain sellainen ongelma, ettei seksikään kiinnosta tätä nykyä juuri lainkaan.
-Ap
Johtuu SSRI-lääkkeistä. Jätä ne pois, niin johan alkaa taas mälli lentää.
[quote author="Vierailija" time="30.06.2015 klo 13:22"]No ei mua miehet kiihota yhtään. Tästä aiheutuu vain sellainen ongelma, ettei seksikään kiinnosta tätä nykyä juuri lainkaan.
-Ap
[/quote]
Voisikohan se tatin hakkaaminen ja poke tehdä jotain? Tai voisitko olla sen tyylinen ihminen, että ilman turvallista ja hyväksyvää kumppania et pysty saavuttamaan orgasmia?
N32v
No sitten olet aseksuaali. Yritä löytää aseksuaali kumppani, niin tulee seurustelusta helpompaa.
Toi on seksolohien mukaan nykyään yleinen ongelma, liittyy pornon liikakäyttöön.
[quote author="Vierailija" time="30.06.2015 klo 13:22"]
No ei mua miehet kiihota yhtään. Tästä aiheutuu vain sellainen ongelma, ettei seksikään kiinnosta tätä nykyä juuri lainkaan.
[/quote]
Tee sitten jotakin muuta. Seksi onkin ylimainostettua.
[quote author="Vierailija" time="30.06.2015 klo 13:26"]No sitten olet aseksuaali. Yritä löytää aseksuaali kumppani, niin tulee seurustelusta helpompaa.
[/quote]
Ei ole aseksuaali, jos tumputus maistuu.
Pidä vuoden tauko ja kokeile uudestaan. Jos olisi sitten vähän herkemmässä.
Mitäs jos olisit ilman pornoa ja omaa kättä viikon tai edes pari päivää ja sitten puutteessa ja aidossa himossa voisi oikea nainenkin tuntua joltakin. Tai sitten olet nylkyttänyt omalla kädellä munasi "pilalle" ettei pillu tunnu missään.
Suomen miehet on pian niinkuin japanilaiset...virtuaalityttöystävä ja oma käsi.
Suosittelen, että kokeilet seksiä miesten kanssa.
Mulla on ollut samanlainen ongelma ap:n kanssa. Pillua voi jyystää ties kuinka kauan ja mielikuvitusta täytyy käyttää että laukeaa. Eikä pornon kanssa ole paljon parempi tilanne. Homma nyt vaan kestää kauan että pääsen fiilikseen. Olenkin jättänyt seksin kokonaan pois elämästäni ja hoidan homman kädellä kun alkaa olla kireä olotila. Kroppa vaatii jossain vaiheessa pussien tyhjentämistä mutta mieli ei haluaisi moista. Lähinnä rasite koko seksuaalisuus.
Hei ap, mulla on vähän sama ongelma, vaikka olen nainen. Olen 37-vuotias ja parin viimeisen suhteen aikana vasta olen alkanut saada orgasmeja, vaikka itse masturboidessa saan helposti. Eivätkä ne vieläkään tule nopeasti tai aina. Masturbointiin kun jokainen pystyy kehittämään itselleen täydellisen tekniikan ja kosketuksen, joka on täsmälleen sopivan kova. Vaikka toinen ihminen olisi miten taitava, niin ei sitä voi millään täysin jäljitellä. Sitä voi sitten jonkin verran kompensoida tilanteen kiihottavuus.
Ehdottaisin sulle porno- ja masturbointilakkoa. Puhu naisen kanssa ja yritä keksiä, miten tuntumaa yhdynnässä saisi parannettua. Tuo 10 minuuttia pornon katselun kera kuulostaa siltä, että et ylipäätään tule kovin helposti ja tarvitset ehkä aika kovaa otetta. Ei naisen käsi tai pillu vaan purista yhtä kovaa kuin miehen käsi pystyy. Jos voitte kokeilla jotain sellaista asentoa, jossa naisella on jalat yhdessä, niin se voi parantaa tuntumaa.
Jos paineet alkaa kerääntyä eikä naisen kanssa orgasmi onnistu edelleenkään, niin masturboi sitten, mutta mitä jos koittaisit masturboida vähän huonommin? Eli yritä vaikka eri asennossa kuin yleensä, vähän epätäydellisemmin. Eikä missään nimeasä pornoa vaan pelkkiä mielikuvia. Sä olet nyt pornolla ja omalla kädelle luonut sellaiset ärsykkeet, jotka ovat epärealistiset tavallisen naisen kanssa.
Etsi naista niin kauan, että löydät jonkun todella tiukan. Tai sitten sulla pitää olla myös tunneyhteys seksikumppaniisi.
Minäkään en saa koskaan orgasmia seksistä kumppanini kanssa. Käsin onnistuu kyllä. Nautin kuitenkin seksistä kumppanini kanssa, eikä haittaa, vaikka en saa orgasmia. Kiva oikeastaan, kun voi neuttia seksistä ilman, että mällit lentää liian aikaisin. Kumppanilleni asia ihan ok. Olen kokeillut molempia sukupuolia, ja sama juttu aina.
Mies
Kokeilepa miestä seuraavaksi.