Alanyassa nyt, missä täällä kannattaa käydä?
Esim. Vaatekaupat ja ruokapaikat? Kiitos vinkeistä ☺️
Kommentit (16)
Alayasta kannattaa vain tulla pois.
Lentokentälle ja takaisin. Varsinainen wt-paikka.
Ei kai siellä mitään katsomista ole. Kysy matkaoppaalta onks possujuhlia.
Tee päiväreissu Antalyaan. Isohko kaupunki, joka ei ole pelkkä turistirysä.
Kale-kukkula, Sapaderen kanjoni. Tippukiviluolat, hienot biitsit. Mukavaa lomaa!
Olis varmaa kannattanu kattoo ennen matkaa kaikki mestat mihin kandee mennä. Ainaki suosittelen jotain päiväretkeä jonneki..ne on mun mielestä ollu kivoi.
Kyllä kun ei saa niin hyvin nukuttua -Ap
Hamamissa ehdottomasti! Ja Gimchai-joella (sanotaan jotenkin noin, mutta oikeaa kirjoitusta en tiedä). Siellä joella on kiva viettää vaikka koko päivä!
[quote author="Vierailija" time="28.06.2015 klo 08:35"]
Kale-kukkula, Sapaderen kanjoni. Tippukiviluolat, hienot biitsit.
[/quote]
Näitä suosittelen minäkin. Joki kuulostaa kiinnostavalta, oli toisessa viestissä, omaa kokemusta siitä tosin ei ole. Välimeri on aina ihana! Waikikissa on hyviä käyttövaatteita edullisesti, laatu vaihtelee. Mukavaa lomaa!
Koton niminen vaatekauppa rantakadulla On ihana!
Ruokapaikoiksi Mahperi satamassa ja Green Beach Kleopatran puolella. Hyvät kebapit on Aciktim ustassa.
Waikiki on hyvä ja edullinen vaatekauppa keskustassa, Garage mukava ravintola/baari lähellä satamaa. Laivamatkalla kannattaa käydä, jos ei pode merisairautta. Rantakadulla on myös monia kahviloita, joissa on kiva istuskella katselemassa kaupungin menoa kylmän juoman kanssa. Kleopatra-rannalta saa ihan taivaallista Banana Daiquiria :b Nauti lomasta, Turkki on mainettaan parempi maa!
ootko sä todella ulkomaanmatkalla av:lla??
Suomibaariin lihapullia syömään