Yleiset saunat ja uimahallit
Millaisia kokemuksia on yleisistä saunoista ja uimahalleista? Kiinnostaa kaikenlaiset miesten ja naisten kokemukset…
Kommentit (9)
Kehonkuvakasvatusta parhaimmillaan. Huomaa että on monenlaista vartaloa, vammoja ja epämuodostumia. Auttaa hyväksymään itsensä ja muut. En ole nudisti mutta kyllä myönnän että heidän ajatusmaailmassaan on paljon perää.
Meillä paikallisessa on uimahallissa on naisilla ja miehillä yhteinen höyrysauna, jossa tilat on erotettu toisistaan lasiseinällä. Tuossa seinässä on kuitenkin rakonen josta halutessaan näkee toiselle puolelle. Kerran miesten puolella ollessa hiljaista vetelin käteen saunassa. Saunassa hikisenä touhusta kuuluu kuitenkin litinä ja lätinä. Yllättäen kuulin naisten puolella olevan jonkun. Ehkä minun touhuista innostuneena, tai vain kiusatakseen kuului sieltä litinä myös. Nainen oli oikein siirtynyt tuohon seinässä olevan raon kohdalle ja näin kun hän hieroi siellä itseään. Harmi kun saunaan tuli joku ja homma jäi siihen. Pieni kaunis hetki kuitenkin.
Joskus on liian kovia löylyttelijöitä ja selkä palaa. Nulikat saunoo uimahousut jalassa vaikka on säännöissä kielletty.
Olin kahdestaan jonkun tyypin kanssa uimahallin saunassa. Oli niin hiljainen aika, että suihkussa ei tainnut olla ketään. Jossain vaiheessa vilkaisin hänen suuntaan ja huomasin, että tyypillä seisoo. Hetkeen päästä se veteli hitaasti käteen ja minuutti tai pari ja lensi lastit. Enpä ollut ennen vastaavaa nähnyt. 😄
Mukavia ja hyviä kokemuksia. Hyvät löylyt saunassa sekä siistit ja puhtaat suihkutilat
Oon tykännyt ite eniten siitä kun ihosta tulee niin pehmeä klooriveden ja saunan jälkeen. Yleensäkin ihan hyvä fiilis aina uimahallissa käynnin jälkeen!
Saunova35v kirjoitti:
Nainen oli oikein siirtynyt tuohon seinässä olevan raon kohdalle ja näin kun hän hieroi siellä itseään. Harmi kun saunaan tuli joku ja homma jäi siihen. Pieni kaunis hetki kuitenkin.
Olin ensimmäistä kertaa kylpylän X pyöreässä höyrysaunassa jossa naisten ja miesten puoli oli erotettu jälkikäteen harvalla lautaseinällä. Lautojen väliin oli jätetty tarkoituksella raot että ilma kiertää mutta höyry, pimeys ja etäisyys varmistivat sen ettei väleistä näkynyt mitään.
Miesten puoli oli aika täynnä mutta aivan päädystä vapautui paikka ja pääsin istumaan kiinni lautaseinään. Huomasin että heti seinän takana oli naisten puolen lasiovi josta tuli valoa lautaseinän luomaan reilun metrin pituiseen käytävään josta naisten löylytilaan kuljetaan.
Naisten puolelle ei ollut tungosta (yllätys, yllätys) mutta sitten ovesta astui pitkäraajainen hoikka hahmo joka kävi ensin kurkistamassa ettei naisten puolella istunut ketään ja palasi sitten tähän valaistuun kohtaan aivan oven vieressä ja kääntyi suoraan minun suuntaani.
Sillä oli pienet pystytissit mutta se piti katseensa varpaissa niin etten erottanut kasvoista oliko se nuori nainen vai teinityttö. Joka tapauksessa se alkoi hyväillä hitaasti rintojaan ja pyöritteli sormilla vuorotellen kumpaakin nänniä pystyyn. Nännit eivät olleet todellakaan ainoa asia jonka se sai nöpöttämään. Joka kerta kun naisten suihkutiloista kuului askelia se jähmettyi paikalleen ja otti askeleen kohti höyrytilaa mutta kun ketään ei tullutkaan se palasi samaan kohtaan.
Ellei vieressä olisi istunut joku karvaperseinen äijä huohottamassa melkein kiinni olkapäässä, olisin ensimmäistä kertaa elämässäni tumputtanut kylpylän höyrysaunassa. Olin silti saada lämpöhalvauksen kun en voinut seisokiltani lähteä suihkuun jäähdyttelemään ja silmien irrottaminen näystä olisi ollut muutenkin mahdotonta.
(Epä)onneksi saunaan tunki lopulta joku vanha ämmä juuri kun tämä oli siirtämässä sormeaan haarojen väliin hiveltyään toisella kädellään vatsaa yhä alempaa samalla kun toinen käsi hipelöi rintaa. Naisoletettu ryntäsi kuin sähköiskun saaneena ulos suihkuun. Eli hyvin kävi kun edes verisuoni ei ehtinyt katketa päästä.
Saunan jälkeen kuntoutusta järjestävässä kylpylässä oli kyllä hauskaa!