Mitä mieltä 6-vuotiaan Johannan tanssista
http://www.iltasanomat.fi/viihde/art-1433934692198.html
Rehellinen mielipiteesi kiinnostaa.
Katsoin videon ja minulla ei ole ääniä joten arvioin vain kuvaa.
Mielestäni tyttö ei ole samassa rytmissä toisten kanssa vaan etuajassa tai sitten muut ovat jäljessä.
Ei toimi ryhmässä vaan ottaa tilan itselleen, yli-innokkaalta vaikuttaa.
Kommentit (30)
Minusta Johanna on hyvin rytmissä. Muut seurailevat häntä. On kyllä dominoiva hahmo tuossa ryhmässä, mutta hyvä esiintyjä, rytmitajuinen ja vartalonhallintakin taitaa olla keskimääräsitä parempaa.
Naurettavaa. Eli ilmeisesti siis täyttää "hyvän mielen tanssin " kriteerit, vaikkakin huonolla tavalla :'D
Ainahan ne lapset on ku enkeleitä, vaikka mitä tekis. Mä inhoon sellasta jalustalle nostamista, saa oikeesti olla aika ihmelapsi että on otsikoinnin arvoista.
Äiti ei taida tajuta miksi filmiä katsotaan. Pidetään hauskaa tyttärensä kustannuksella.
Nolo.
haku johanna dance youtubeen niin löytyy filmejä
Kaikilla on oikeus tanssia jopa pulskilla tytöillä.
Minusta oli yliampuvaa tuo esiintyminen.
Hillui ja heilui ihan liikaa, oli opetettua kaikki, ei tullut luonnostaan, vaan matkii jotakuta,
Ryhmänä oli huono, yksi vei koko show:n
Mielestäni muutkin olisivat ansainneet saada olla mukana, tuo yksi lapsi vei omalla hosumisellaan kaiken ilon toislta, Onkohantuo mamma edes kysynyt lupaa saada ladata tuota videota julkiseksi..
Itse haluaisi antta omasta lapsestani tuollaisia kuvia julkiseen jakelun, tiedä mitkä pedot katselee
tyttö kyllä nauttii tanssista ja osaa hienosti, ehkä seuraavaksi ihan soolo tanssi hänelle.
Toivon että filmin näkee kaikkien lihavien lasten vanhemmat ja voivat miettiä ruokatapansa uusiksi. Tota menoa kun tyttö jatkaa on aikusena 200+ kiloinen.
Vanhemmat ovat vastuussa noin nuorten syömisistä. Joten herätys.
[quote author="Vierailija" time="11.06.2015 klo 11:48"]
Toivon että filmin näkee kaikkien lihavien lasten vanhemmat ja voivat miettiä ruokatapansa uusiksi. Tota menoa kun tyttö jatkaa on aikusena 200+ kiloinen.
Vanhemmat ovat vastuussa noin nuorten syömisistä. Joten herätys.
[/quote]
Ihan samaa olin tulossa sanomaan! Mitä ihmettä reppanalle mahdetaan syöttää? Parit tanssitunnit viikossa eivät kompensoi sitä, että syö paljon huonoa ruokaa. Ihan selkeästi ylipainoinen lapsi, oma kuusivuotiaani oli neuvolassa 121cm ja 23kg (paino tasan ihanteessa) ja näyttää ihan ruipelolta tämän tytön rinnalla...
Koominenhan se esitys on kaikkine kommelluksineen. Johanna on kolmikon paras tanssija ja pikku-diiva, ne kaksi muuta on statisteja solistin rinnalla. Katsoin pari kertaa ja nauroin, ei siinä mikään pahemmin harmittanut. Hupi tuli juuri siitä, että kaksi muuta tyttöä tanssi mitä sattui.
Johanna haluaa kaiken huomion itselleen ja pilaa sooloilullaan ja yliesittämisellään muiden tanssin. Miksi lapsia pitää jo tuossa iässä kannustaa minäminä-asenteeseen?
Johanna veti asenteella, muisti hyvin kaikki liikkeet. Nuo toiset tytöt joutuivat katsomaan mallia, että missä kohdassa mennään. Innoissaan oli selkeästi pieni tyttö tanssista. <3
Mun mielestä oikeanpuoleisin tyttö tanssi parhaiten. Yäk toi Johanna-näyttää ihan tulevalta koulukiusaajalta.
Av-mammat kateellisia nyt jopa lapsille.
Siinä on liha liikkeessä.