Ei saada päätettyä toista nimeä..
Edla Amanda, Edla Sylvia vai Edla Lyydia?
Lapset tahtoisi Amandan, minua kiehtoo Lyydia, mies tykkää Sylviasta mutta kuulemma jouluisuus siinä häiritsee... ;) Mikä teistä kaunein?
Kommentit (25)
Sylvia on paras. Amanda huonoin koska alkaa samalla kirjaimella kuin Edla loppuu
[quote author="Vierailija" time="10.06.2015 klo 21:05"]Mun isotäti oli Edla Matilda.
[/quote]
Ääni tälle! :)
[quote author="Vierailija" time="10.06.2015 klo 21:01"]Edla Amanda, Edla Sylvia vai Edla Lyydia?
Lapset tahtoisi Amandan, minua kiehtoo Lyydia, mies tykkää Sylviasta mutta kuulemma jouluisuus siinä häiritsee... ;) Mikä teistä kaunein?
[/quote]
Laitatte nimet pipoon ja se on xiinä. Ama nda laittsin ite
Minusta taas amanda on tylsä tusinanimi. Eedla on kaunis. Lyydia kuulostaa kiukkuiselta pullukkaporvarilta 1800-luvun lopulta ka Sylvia surevalta leskmuorilta.
Mutta Lyydia nyt vähiten nega.
[quote author="Vierailija" time="10.06.2015 klo 21:13"]Minusta taas amanda on tylsä tusinanimi. Eedla on kaunis. Lyydia kuulostaa kiukkuiselta pullukkaporvarilta 1800-luvun lopulta ka Sylvia surevalta leskmuorilta.
Mutta Lyydia nyt vähiten nega.
[/quote]ja tuo Eedla Matildahan olisi kiva
Silvia on noista paras. Muut on hankalia lausua Edlan perään d-kirjaimen takia. Amanda on erityisen hankala, kun Edla loppuu aahan ja Amanda alkaa samalla.
Mielestäni paremmin sopisi esim. Edla Maria, Edla Helena tai Edla Pauliina.
Antakaa vain yksi nimi