kaveripoika yöksi?
Sallisitteko 15vuotiin tyttärenne (omien sanojensa mukaan) kaveripojan joka on samanikäinen, tulla tytön luokse yöksi asuu eri paikkakunnalla?
Kommentit (19)
Anteeksi en ole nähnyt keskustelua
Ap
Jos joku olisi sitä vastaan voisilo perustella?
Saattaisin laittaa nukkumaan eri huoneissa
Kaveripojan kyllä. Nehän on niitä tyttöjen sylikoiria jotka tekee palveluksia koska uskovat, että olemalla kiva ja auttavainen tyttö rakastuu heihin. Ovat yleensä seksuaalisesti harmittomia ja säilyttävät poikuutensa pitkälle aikuisikään asti. Poikakaveri on sitten ihan eri juttu.
[quote author="Vierailija" time="09.06.2015 klo 15:29"]
Anteeksi en ole nähnyt keskustelua Ap
[/quote]
Etpä tietenkään. Muuten vaan tismalleen samanlainen aloitus, samoilla sanoilla/lauseilla. Älä viitsi. Et vain tainnut saada mieleisiä vastauksia aiemmin, joten piti tehdä uusi. Hanki elämä.
[quote author="Vierailija" time="09.06.2015 klo 15:33"]Saattaisin laittaa nukkumaan eri huoneissa
[/quote]
miksi eri huoneissa?
[quote author="Vierailija" time="09.06.2015 klo 15:35"]
[quote author="Vierailija" time="09.06.2015 klo 15:29"]
Anteeksi en ole nähnyt keskustelua Ap
[/quote]
Etpä tietenkään. Muuten vaan tismalleen samanlainen aloitus, samoilla sanoilla/lauseilla. Älä viitsi. Et vain tainnut saada mieleisiä vastauksia aiemmin, joten piti tehdä uusi. Hanki elämä.
[/quote]
Ehkä aapeella on jo elämä, kun ei ole kytännyt tämän palstan aloituksia 24/7, kuten sinä.
Mitä ihmeellistä tuossa on? Tottakai saa kaverit tulla yöksi, oli kumpi tahansa tyttö tai poika
Jos teillä on vierashuone, niin sinne. jos ei ole, niin jos tyttärellä on veli, laita nukkumaan veljen kanssa samaan huoneeseen. Jos ei ole veljeä, nukkuu tytär äitinsä kanssa samassa huoneessa, ja isä ja poikavieras samassa huoneessa.
[quote author="Vierailija" time="09.06.2015 klo 15:51"]Jos teillä on vierashuone, niin sinne. jos ei ole, niin jos tyttärellä on veli, laita nukkumaan veljen kanssa samaan huoneeseen. Jos ei ole veljeä, nukkuu tytär äitinsä kanssa samassa huoneessa, ja isä ja poikavieras samassa huoneessa.
[/quote]
Miksi näin?
Ap
[quote author="Vierailija" time="09.06.2015 klo 16:05"]En
[/quote]
Miksi ei?
[quote author="Vierailija" time="09.06.2015 klo 15:54"]
[quote author="Vierailija" time="09.06.2015 klo 15:51"]Jos teillä on vierashuone, niin sinne. jos ei ole, niin jos tyttärellä on veli, laita nukkumaan veljen kanssa samaan huoneeseen. Jos ei ole veljeä, nukkuu tytär äitinsä kanssa samassa huoneessa, ja isä ja poikavieras samassa huoneessa. [/quote] Miksi näin? Ap
[/quote]
Koska ovat liian nuoria ettei satu vahinkoja/pettymyksiä "niiden" juttujen kanssa, tai jos jompaakumpaa nolottaa ajatus.
Jos ovat tunteneet toisiaan pitkään esim lapsuudesta asti ja tekin tunnette pojan hyvin niin silloin voitte antaa nuorten nukkua samassa huoneeessa , jos he ovat molemmat sitä mieltä ettei siinä ole mitään noloa.
Eikös tämä käsitelty jo eilen? Vai miksi täällä on näin paljon samoja aloituksia kuin edellispäivinä? Hämmentävää... Ei löydy oikein uusia aiheita, kun kaikki toistaa itseään.