Finnair Plus -pisteiden käyttö Stockalla
Eilisestä alkaenhan tuo on ollut mahdollista. Kovin salaista tuntuu vaan olevan se, minkä arvoinen yksi piste Stockalla maksettaessa on. Onkohan arvo yhtä mitätön kuin Finskillä itsellään vai onkohan noista pisteistä oikeasti jotain hyötyä?
Kommentit (8)
Eihän stocka niiden pisteiden arvoa määritä? Tiedot löytyy ihan finskin sivuilta. Mutta joo ei mikään ihmeellinen kampanja, ehkä just yhden suuremman ostoksen voisin pisteillä tehdä, mut siihen se sitten jää.
[quote author="Vierailija" time="09.06.2015 klo 13:21"]
Oho! Eikö 60.000 pistettä ole jo lennot amerikoihin?
[/quote]
Ei ole
[quote author="Vierailija" time="09.06.2015 klo 13:20"]Eihän stocka niiden pisteiden arvoa määritä? Tiedot löytyy ihan finskin sivuilta. Mutta joo ei mikään ihmeellinen kampanja, ehkä just yhden suuremman ostoksen voisin pisteillä tehdä, mut siihen se sitten jää.
[/quote]
No kai ne samat tiedot olisi fiksua ilmoittaa myös Stockalla, kun kamppiksesta kerran on kyse. Noilla pisteillähän voi maksaa vain tavarataloissa, eikä shoppaillessa huvittaisi alkaa selailla Finskin sivuja.
Ei kannata liittää Finskin korttia Stokkaan, stokka myy s-posti osoitteesi markkinointiyrityksille ja yrittää paikata huonoa talouttaan.
Ei vaikuta miltään järin hyvältä kampanjalta. Ja miksi kukaan käyttäisi lentopisteitä ostaakseen krääsää stockalta? Mielummin ostan ne lennot jenkkilään ja käytän rahaa siellä outleteissa - parempaa kamaa murto-osalla hinnoista!