Onko 10v liian vanha puuhamaahan?
Hhhh
Kommentit (10)
Mä taisin olla 8-9 vuotias kun olin puuhamaassa ja silloin ainakin oli oikein kivaa.
Mä olin itse varmaan just joku 10v, kun siellä käytiin ja tykkäsin. Meidän 12v tykkäisi varmasti vieläkin, jos käytäisiin.
Itse kävin vielä 12 v. aivan onnessani Puuhamaassa ja salaa harmittelin kun en enää yläasteikäisenä kehdannut mennä mukaan koska "Puuhamaa on pikkulapsille". Oikeasti olisin kovin mielelläni mennyt vielä pienempien sisarusten varjolla sinne touhuamaan.
Jos saa kaverin mukaan eiköhän viihdy ihan hyvin, yksin jos menee taitaa tulla aika tylsäksi kun vanhempien seura ei tuon ikäistä taida kiinnostaa
Olen aikoinaan käynyt siellä lasten kanssa. Poika oli varmaan 11-12-vuotias. Otettiin hänelle kaveri mukaan ja tosi kivaa heillä oli. Itse touhusin pienempien sisaruksien kanssa.
[quote author="Vierailija" time="08.06.2015 klo 10:15"]
Jos saa kaverin mukaan eiköhän viihdy ihan hyvin, yksin jos menee taitaa tulla aika tylsäksi kun vanhempien seura ei tuon ikäistä taida kiinnostaa
[/quote]
10-vuotiasta ei vanhempien seura kiinnosta? No kyllä ihan varmasti kiinnostaa jos normaalista 10-vuotiaasta on kyse.
Riippuu seurasta.