Söitkö tänään jälkiruokaa tai muita herkkuja?
Kommentit (17)
En syönyt, lauantaina oli karkkipäiväni.
Ihana jälkiruoka: kypsä ja mehukas päärynä viipaleina (2 annosta) ja sivuun jäätelöä ja kinuskikastiketta. Kinuskijäätelökin toimii. Nam!
Mansikka/valkosuklaamoussekakkua ja täytekeksejä. Lisäksi kaikenlaisia herkkuruokia, oli juhlat ja 25 vierasta:)
En ole syönyt tänään herkkuja, yleensä syön joka päivä jotakin. Yritän nyt vähentää herkuttelua, koska ei se oo normaalia joka päivä vetää suklaata tms.
Miks se on niin hyvää :(
Haribon karkkipussi on nyt menossa, muita herkkuja en ole syönyt viikonloppuna.
Söin suklaapatukan puoliksi poikaystävän kanssa.
Töissä söin makeaa rahkaa koska se oli ilmaista ja eväät olivat vähäiset. Ei olisi ollut oma valintani. Illalla söin poikaystäväni kanssa mutakakkujäätelöä.
Kermajäätelöä ja marjoja. Paljon.
Viime viikolla tuli syötyä kolmena päivänä peräkkäin ravintolassa, niin nyt saa ainakin muutaman viikon olla salaatti-linja, että ei tarvitse vaatekaapin sisältöä laittaa vaihtoon.
Eilen vedin yksin jättisäkin karkkia. Tänään vain salaattia ja lenkki, että mahdun huomenna farkkuihin.