Mitä mieltä siitä, että joku vanhempi nainen kertoo olleensa nuorena kaunis?
Kommentit (10)
Vähän sama kun ylipainoinen sanoo olleensa joskus hoikka. Todisteita ei ole ja tuskin enää koskaan tulee sellainen olemaan.
Olin kaunis ja todella kaunisvartaloinen nuorena. En osannut nauttia tästä, vaan inhosin sitä, että minua tuijotettiin ja kehuttiin. Nyt ottaisin kehut ilolla vastaan. Maailma oli erilainen silloin kun olin nuori. Ei silloin sopinut koreilla ulkomuodollaan. Nykyään kaikki on toisin ja naiset esittelevät peräpeiliään netissä. Ei olisi tullut kuuloonkaan silloin kun olin itse nuori. Eikä silloin myöskään kuvattu itseä koko ajan kameralla ja esitelty kavereille, katso kun mulla on kaunis perse.
Nainen50
En keksi mitä tekemistä asialla on nykyhetken kanssa. Ihminen on vain se mitä on nyt.
Tätä tuntuu olevan vaikeaa käsittää myös urallaan pitkälle päässeillä. Heillä on päähänpinttymä kuinka he ovat johtajia tms, vaikka ovat vain eläkevaareja.
Se on mahdollista ja saahan sen sanoa, en vaadi todisteita. Vanhetessa osalla muuttuu ulkonäkö. Jos on rahakas, varmaan saa ostettua silottelua.
Voisko sanoo että olin ruma ennen?
Vierailija kirjoitti:
Ennen oli ennen ja nyt on nyt.
On tukkas päästä lähtenyt.
Varmasti näin oli siinä tapauksessa. Kertoo siitä, ettei elämässä oikein ollut muuta sen jälkeen.
Ihan ok. Nuoruutta on joskus hauska muistella. Ei se ole kenltäkään pois, eikä siitä tarvitse muiden kateelliseksi ryhtyä.
Kauneus on ja pysyy, ei se sijoitu mihinkään ikään.