Mihin aikaan illasta voi vielä leikata nurmikkoa
Kommentit (16)
Klo21 asti. Ihan sama minkä ääninen sen tarkemmin.
Riippu asuinalueestasi. 21 olisi minustakin sopiva raja, mutta tässä naapurustossa on OK klo 22 asti. Voimme myös käyttää vaikka moottorisahaa klo 9 sunnuntaiaamuna ja meuhkata omalla grillillä kesäiltoina puolille öin. ihmiset ovat suvaitsevaisia.
Täällä Mellunkylässä yksi saatanan äijä jyristää justa parhaillaan ruohonleikkuria. Toivottavasti ei lapset herää, huomenna on työ- ja tarhapäivä ja aikainen herätys. Vitun äijä.
Kyllä isäni naapurit leikkaavat nurmikkoa keskellä yötäkin. Sunnuntai aamulla klo 8 alkaa sirkkelöinti tms. mekkala.
21 asti illalla ok. Ja jos sunnuntait jaksaisit pyhittää sen verran, kun kerran se pyhä on..
Klo 21 asti mielestäni. Meillä oli aikaisemmin naapuri, joka surutta alkoi leikkaamaan ison tonttinsa nurmikkoa vaikka klo 23 jälkeen, varsinkin helteellä. Oli varmaan viileämpää. No, sen jälkeen alkoi vielä trimmeri laulamaan ja sitä trimmattavaakin tuntui riittävän. Se ukko ei kyllä paljon naapureitaan ajatellut.
Riippuu vähän ympäristöstä ja omasta tarpeesta. En ihan herkästi alottaisi nurmenleikkuuta enää klo 20 jälkeen. Mutta jos vaikka seuraavana aamuna on jotku juhlat, enkä ole ehtinyt leikata nurmea, niin kehtaisin leikata vielä klo 22.
Mun puolesta johonkin 23 asti olis Ok, tuskin haittais. Ja aamulla 10 jälkeen. Usein kesällä menen iltaysin jälkeen, mut meidän lähimpiin naapureihin on puolisen kilometria.
Minä leikkaan nurmeni ainakin ihan just sillon kun tykkään. Ja naapurin nössöllä äijällä ei ole asiaan mitään sanomista. Ampukoon ittensä jos ei pientä elämisen ääntä kestä, tai rakentakoon paremman talon mihin ei kuulu äänet sisälle.
Jos asuu jossain korvessa kilometrien päässä lähimmistä naapureista, niin silloin ei varmaan haittaa, vaikka keskellä yötä päristelisi ruohonleikkurilla.
Klo 20.00. Monet lapset nukkuvat siihen aikaan jaa pihabileistäkin voi soittaa 20.00 jälkeen poliisille.
[quote author="Vierailija" time="02.06.2015 klo 23:31"]
Klo 20.00. Monet lapset nukkuvat siihen aikaan jaa pihabileistäkin voi soittaa 20.00 jälkeen poliisille.
[/quote]
Sinähän se melkoinen natsi olet. Onneksi et ole oma naapurini.
Ei enää tähän aikaan. Klo 21 on takaraja mun mielestä.