Liddlin rintaliivit, POSITIIVINEN YLLÄTYS
5 e maksoivat, ovat hyvännäköiset & hyvät päällä. kestävyydestä en sitten tiedä, mutta kestävät sen minkä kestävät! :)
Kommentit (10)
mikä kuppikoko? mulla ois A, mut eikö nuo lidl kamat ole suunnattu enemmän XXL-tyypeille?
[quote author="Vierailija" time="29.05.2015 klo 15:13"]
mikä kuppikoko? mulla ois A, mut eikö nuo lidl kamat ole suunnattu enemmän XXL-tyypeille?
[/quote]
B85
Ap
Mullekaan eivät kuppikoot rintaliiveissä riitä, mutta muotoilevat alusvaatteet ovat hinta-laatusuhteeltaan ihan loistavia! Samantasoiset maksavat muualla moninkertaisesti!
[quote author="Vierailija" time="29.05.2015 klo 15:13"]
mikä kuppikoko? mulla ois A, mut eikö nuo lidl kamat ole suunnattu enemmän XXL-tyypeille?
[/quote]
On niissä pieniäkin kokovaihtoehtoja. Riippuu siitä mitä kauppaan sattuu tulemaan. Joissakin Lidleissä on aina pelkkiä XXXXXL-kokoja, pieniä kokoja tulee yksi tai kaksi kappaletta. Mä oon usein miettinyt että katsooko ne toimitukset asuinalueen väestön sosioekonomisen tilanteen vai minkä mukaan.
Päin vastoin, liiveissä kuppikoot loppuu jo C85 kuppiin, edes D-kuppia ei ole saatavilla, jos ei erikseen ole ns. XL-vaatteiden kamppis. Naisten vaatteet ovat muutenkin melko naftia kokoa.
Joo ei lidlissä ole normi vaatteissa tai muissakaan L kokoa suurempaa, ellei ole xl kampanja. Ja tosiaan kuppikoot on aika pieniä ja ympärykset isoja liiveissä.
5 ei juuri väliä kuinka kauan liivit kestää, jos kerran nyt tuntuvat hyviltä niin hyvä löytö! =)
Olen ostanut kolmet rintaliivit Lidlistä. Istuivat hyvin ja olivat kaikinpuolin miellyttävät.
Koska olivat niin halpoja, heitin ne vain pesuun muiden pyykkien mukana, enkä muutenkaan pitänyt niistä minkäänlaista huolta.
Hyviä ovat vieläkin kolmen vuoden jälkeen.
Yksi tyytyväinen täälläkin :) Ja pikkuhousut myös hintansa väärtti. Kestävät hyvinä, eikä mistään rispaannu.
Mä ostan sieltä sporttiliivejä. Tosi hyviä ja paljon halvempia kuin muualla.