Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miehillä paljon vaikeampi löytää nainen

Vierailija
14.05.2015 |

Jos et kuulu miesten parhaaseen top 10-15%, niin naisen löytäminen on nykyaikana tosi vaikeaa. Toisin oli 50 luvulla kun miehiä oli kuollut sodassa satojatuhansia, niin oli miesten markkinat ja ottajia löytyi joka puolelta. Nykyään nuoria miehiä on kymmeniä tuhansia enemmän kuin nuoria naisia. Tähän ku yhdistää naisten hypergamian, eli taipumuksen tavoitella vain niitä parhaimpia miehiä (luontainen nirsous) niin auttamatta jää yli puolet miehistä sinkuiksi.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
14.05.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

no vitut oo. Miehet ne vasta on omituisia. Vuoden olen ollut sinkkuna ja olen törmännyt vaan sitoutumiskammoisiin miehiin. itsestänikin on kyllä tullut nyt sellainen.

Vierailija
2/3 |
14.05.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mitä helkettiä? Olisit sä ap edes voinut tarkistaa nuo "tilastolliset faktasi". Miehiähän on - päinvastoin kuin väitit - kymmeniä tuhansia VÄHEMMÄN kuin naisia. 

http://www.talouselama.fi/uutiset/yllattava+tulos+suomessa+on+paljon+enemman+naisia+kuin+miehia/a2219987

ok, naisten osuus korostuu iäkkäämmissä ikäluokissa, koska miehet elävät epäterveellisesti ja kupsahtavat keskimäärin nuorempina.

Mutta silti. 

Jos pelkästään 10% miehistä kävisi kaupaksi, yhdeksän kymmenestä naisesta jäisi miehettä. Mites se ny niin muka menee? Logiikkasi mättää ja pahasti.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
14.05.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

50-luvulla miehet oli miehekkäitä ja naiset kainoja. Iskurepliikiksi miehillä riitti joku köykäinen puujalkavitsi, kunhan muuten oli itsevarman omistava ote. Näille vitseille naiset sitten kikatteli kainosti.

 

Siis ainakin suomifilmeissä...