Voiko hääkimppuna olla vain yksi kukka?
Kommentit (14)
Miksi ei voisi olla? Miksi se olisi noloa? sinun hääsi, saat tehdä niin kuin haluat. Mielestäni yksi kukka voi olla joskus parempikin kuin kimppu.
No miksei voisi? Ei kai sitä kimppua ole pakko olla ollenkaan :)
Voi olla vaikka ilmapallo. Ihan kuin itse tykkäät.
Hyvin voi olla ja ei todellakaan ole noloa. Päinvastoin, on yksinkertaisuudessaan tosi tyylikästä.
Awww... teinihäät, kun pitää kysellä, mikä on noloa.
Se on noloa, että aikuinen, avioliittoa harkitseva ihminen kyselee av-mammapalstalta tuollaisia. Aiotko elää elämäsi koko ajan pohtien, mitä muut siitä ajattelevat?
Mulla oli kimppu dildoja ja vibroja! Kaikki kehu!
[quote author="Vierailija" time="05.05.2015 klo 11:38"]Ilmapallo :D ihana!
[/quote]
No mä harkitsin ilmapallokimppua omissa häissäni kukkien sijaan :) Sitten tajusin ettei se toimi Suomessa kun ulkona voi kesälläkin olla tosi kylmä jolloin ne pallot olisi olleet ihan lurpallaan... Mutta olisi ollut hauska!
mulla oli vain kaksi kukkaa symboloimassa minua ja miestäni, mutta poliisit tulivat kirkkoon siitä kuultuaan ja sain sakot hääetiketin rikkomisesta.. älä kuuntele muita, ei niitä häitä turhaan harjoitella kaavan mukaan. Lainmukainen määrä kimppun säde on vähintään 15cm.
[quote author="Vierailija" time="05.05.2015 klo 11:38"]
Se on noloa, että aikuinen, avioliittoa harkitseva ihminen kyselee av-mammapalstalta tuollaisia. Aiotko elää elämäsi koko ajan pohtien, mitä muut siitä ajattelevat?
[/quote]
Älkää viitsikö syyllistää siitä jos haluaa mielipiteitä. Meillä äitini haukkui aivan kaiken - paikan, puvun, ajankohdan, ruoat, päivä kulun... Äiti ei yhdessä kohtaa halunnut puhua minulle koska mekon väri oli hänen toiveistaan huolimatta väärä. Ja yritti vielä saada muita mukaansa. Anoppi ja isäni eivät lähteneet, kaaso kyllä, ja he sitten yksissä tuumin arvostelivat ja haukkuivat kaikkea.
Syyllistivät m.m siitä että vanha isoäitiparka kuolee pian ja on varmaan tosi pettynyt kun asiat ei olekaan x.
Äitini on aina ollut kontrolloiva ja tukahduttava, joten tiesin että ongelmia tulee. Jos on yhtään huono itsetunto tai kärkkäitä sukulaisia, voi ihan hyvin kysyä toisten mielipidettä.
Sitä paitsi ap on aina väärässä, jos järkkää häänsä tasan niin kuin itse haluaa saa haukut silti.
Olen ollut häissä, jossa morsiamella oli yksi taidokkaasti sidottu kalla, morsiuspuku yksinkertaisen tyylikäs. Ainoa oikea kukkavalinta siinä tilanteessa ja aivan upea.
Jos kukka on joku iso ruusu, gerbera, kalla tai auringonkukka niin yksi on ihan kaunis.
Joku yksittäinen neilikka nyt ei ehkä toimi.
Ja onhan tässä sekin, että jos hääkimppua ei ole, niin mitenkäs kimpunheitto suoritetaan?
Ihanaa hääpäivää morsiusparille!
teet juuri niinkuin sinusta parhaalta tuntuu. voi. miksi oisi noloa. ne on sun ja sun puolison häät. mitä väliä, mitä muut ajattelee?