Haloo Helsinki
Kenen mielestä Elli osaa laulaa ja/tai on hyvännäköinen ja/tai ärsyttävä? Haloo Helsingillä on ihan hyviä biisejä mutta laulajassa on mielestäni kaikki pielessä. EI JATKOON!
Kommentit (11)
Persoonallinen ääni ja ulkonäkö ja ihana ihminen :)
Surkea laulaja on mustakin ja rumakin vielä
Bändin tuotanto paranee levy levyltä. Positiivista että ei ole mikään yhden hitin tähdenlento.
Elli on aika tavallisen näköinen nuori nainen, meikattuna ja rock-meiningillä höystettynä aika seksikäskin.
On monia maailmanluokan mieslaulajia, joilla on mitättömät laulajanlahjat tai muuten vain rääkyvät rumasti. Silti ovat suosittuja, ensimmäisenä tulee mieleen AC/DC ja Guns'n'Roses orkesterit. Niihin nähden Ellillä on ihan hyvä ääni.
En saa mitään selvää laulajan sössötyksestä. Tosin samoin "laulaa" moni muuki nykynen naisartisti.
Ihan mahtavasti artiguloi ja siten sen biisien sanat tulee hyvin esille,sanomakin on aikas tärkeää musiikissa:) ja Elli,Kaunishan se on sillä on vaan hauskat ilmeet välillä,joka kyllä höystää sen persoonaa kivasti. Osaa laulaa ja ns. rääkyy. Pakko näin muijana sanoo,et on se aika Cool:)
Eipä tässä sinällään ole itsellä varaa arvostella, mutta mielestäni täysin yliarvostettu bändi. Jota monet kuuntelevat vaan kun se on niin mukamas cool
Elli Haloo ja Jenni Vartiainen. Suomen kaksi valovoimaisinta tähteä.
Ärsyttävä narina ääni. Tosin beibi biisi on ihan jees... koska sanat.
Elli on persoonallisen näköinen, ei erityisen kaunis mutta silmiä muljautellessaan erottuu muista. Ääni on minun mielestä kammottava, valitettavasti. Mutta musa ok.
Ellillä on ihanan persoonallinen ääni, eikä siinä ulkonäössäkään ole mitään vikaa! Mahtava bändi mielestäni :)