Lue keskustelun säännöt.
Olen taiteilijaluonne ja haaveenani on ensin opiskella näyttelijäksi 7 vuotta, jonka jälkeen menen televisioon
02.01.2022 |
heittämään tissipersekakka-huumoria lauantain prime-timeen.
M23
Kommentit (4)
Sitten 35-40-vuotiaana annat haastatteluita siitä, miten oikeasti haluaisit olla hyvä näyttelijä, mutta kun ei saa rooleja.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Olen monesti miettinyt samaa. Ihan kauheaa varmasti tuo näyttelijän ammatti käytännössä. Jos yleensä saat töitä niin se on tuota mitä sanoit, tai sitten laitosteatterissa hyppelet jotain hömppä musikaalia jota mummot tulee katsomaan. Jos on taiteellista halua teatterin tekemiseen, niin tee mielummin siitä harrastus ja liityt johonkin hyvän henkiseen ryhmään. Ammatiksi harkitse jotain ihan muuta.
Olet kai sentään koulukiusattu. Se tuntuu olevan ehdoton vaatimus kaikille taiteilijoille.
Hieno juttu, että sinulla tavoitteet ja urapolku selvillä. Sitten Teatterikorkeakouluun pyrkimään! Onhan lukio jo suoritettu?