Lue keskustelun säännöt.
Mitä leluja teidän n. 1v 8kk lapsilla on?
15.04.2015 |
Kaipailisin ideoita, ollaan viikonloppuna lähdössä leluostoksille, kun tuntuu, että kaikki lelut on jo liian "vauvamaisia" tuolle isolle poitsulle :)
Kertokaahan siis mitä leluja teillä on, mitkä ovat ehdottomia suosikkeja?
Meillä tykätään tällä hetkellä hirveästi lukea kirjoja, niitä löytyy paljon. (Nuppi)palapelejä tykkäsi tehdä vielä hetki sitten, nyt on kyllästynyt. Autot ovat kanssa must, niitä ainakin täytyy hankkia lisää :)
Kommentit (2)
Traktorit, hiekkalelut, pallot, duplot, työkalut. Kannattaa pitää osa leluista piilossa niin ne kiinnostavat taas muutaman viikon päästä kuin uusi lelu.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisäkkäin tai torniksi laitettavat kipot, Brion puupalikat (meillä puolitoistavuotias rakentelee isonsiskon kanssa), jotkut duplot, nyt tietysti hiekkaleluja tarvitaan, pienten muumitalo on kiva... Tässä jotain mitä keksin, toivottavasti on apua :)