Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

He te jotka teette avauksia naisten ulkonäöstä

Vierailija
12.04.2015 |

Tekeekö ruma pylly, liian pienet/liian suuret/rumat/roikkuvat jne. tissit, iso nenä, ohuet hiukset, karvoitus jne.jne.jne.jne. naisen arvottomaksi-avausten tekijät ja niihin ne vastaajat, joiden mielestä naisen on ulkoisesti tarjottava määrätyt asiat ollakseen arvokas - oletteko tietoisia, että Suomessa on korkeissa tehtävissä naisia ihan noista asioista riippumatta. On korkeissa viroissa, isojen firmojen hallituksissa, merkittävissä tehtävissä talouselämän alueella, jne. He ovat opiskelleet, olleet määrätietoisia, luoneet uran, vakuuttaneet tiedoillaan ja taidoillaan.

Olisiko aika lopettaa rinnoista ja karvoista jauhaminen? Te niistä jatkuvasti keskustelevat olette niin säälittäviä, itsenne joksikin älyttömiksi objekteiksi alentavia, että hävettää lukea noita juttujanne ja jonnekin 50-luvulle jääneitä mielipiteitänne naisen asemasta ja paikasta reunakoristeina, kloonattuina barbienukkeina. Herätkää nyt jo herrantähden! Elämme vuotta 2015!! Opiskelkaa, saavuttakaa jotain muuta kuin onnistunut brassivahaus.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
12.04.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Niin kauan kun on missikilpailuja k.o. maassa nainen on esine, jonka täytyy täyttää määrätyt laatuvaatimukset. Esim. Aasiassa ja Etelä-Amerikassa misseys on suuri saavutus ja tärkeä tapahtuma mediassa. Missi-innostus on suoraan verrannollinen naisen asemaan maassa.

 

Vierailija
2/2 |
12.04.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tämä on erittäin hyvä kirjoitus ap! Komppaan 100%!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme kuusi kuusi