Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko täällä ketääb muuta joka. .

Vierailija
08.03.2015 |

On tullut kiusatuksi esimiehensä taholta? 

 

Help, huomenna taas työpäivä ja kuolen ahdistukseen :( 

 

asiaa on selvitelty esimieheni esimiehen työsuojeluvaltuuteun kanssa, ei mtn merkitystä. 

 

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
08.03.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Voi jessus näitä parikymppisten ongelmia

Vierailija
2/2 |
08.03.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

MInulla on ollut niin huono tilanne esimiehen ja jopa hänen esimiehensä kanssa, että päädyin lopulta vaihtamaan työpaikkaa. Kyse hoitoalasta, eli jouduin jostain kumman syystä työyhteisössä silmätikuksi, syntipukiksi, porukan ulkopuolelle jne. Teetätettiin parin päivän sijaisuuksia kuukausi toisensa perään jne. Yritin puhua asiasta osastohoitajan kanssa. Lopulta ylihoitajan kanssa, mutta sain osakseni vain hyminää ja välttelyä.

Kun edessä oli jälleen tilanne, että kesäajallekin tarjottiin töitä vain parin viikon pätkissä, vaikka tarvetta oli kuukausiksi, nostin kytkintä. Vaihdoin kaupunkia ja aluesairaalasta yliopistolliseen. Samalla työtehtävät muuttuivat paljon vaativammiksi ja aloin viihtyä töissä todella.

Tämä vanhan työpaikan ylihoitaja soitti pian perään ja tarjosi töitä kuukausiksi. Oli ihanaa kertoa missä toimin nykyään ja kieltäytyä kohteliaasti kiinnostuksesta, mutta ei kiitos. Ja kuulla langan toisesta päästä anteeksipyynnön tapainen "sinun kohdallasi teimme arviointivirheen".

 

Lyhyt ja ytimekäs neuvo: vaihda työpaikkaa, jos vain voit.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi neljä seitsemän