Tunnetko yhtään koronaan kuollutta?
Itse en, tosin kaveri sanoi, että hänen miehensä kaveri oli kuollut. Ylipainoinen 40+ ikäinen mies.
Sairastaneita tunnen n.15.
Kommentit (64)
En tiedä edes ketään sairastanutta.
Tunnen, vanhempi sukulainen. Ja tunnen myös ennen perusterveitä 30-40-vuotiaita, jotka ovat saaneet koronasta pitkäaikaisia terveysongelmia.
Vierailija kirjoitti:
En kuollutta, mutta voimakkaita injektiohaittoja saaneita tunnen.
Ennen injektioiden aloittamista keskimääräinen kuolleisuus ei noussut lainkaan Suomessa.
Toisin, kun injektioiden aloittamisen jälkeen, kuolleisuus on noussut.
Tunsin. Oli 63-vuotias. Liian aikaisin lähti.
Vierailija kirjoitti:
Tunnen, vanhempi sukulainen. Ja tunnen myös ennen perusterveitä 30-40-vuotiaita, jotka ovat saaneet koronasta pitkäaikaisia terveysongelmia.
Minulla on ollut korona, sairastin sen lievänä. Pitkäksi aikaa (n. 8kk) jäi keuhkoihin jotain vaivaa, että aina hengästyin, lisöksi olin aika väsynyt ja oli sellainen "sumuinen" pää, ettei ajatus juossut hyvin. Tämän jälkeen oireet on hävinneet eikä tulleet takaisin. Samoin oli työkaverillani. Eli oireet voivat hävitä vasta pitkän ajan kuluessa.
En. En edes tunne ketään koronaan sairastunutta.
En varsinaisesti tunne, mutta tiedän yhden. En ole nähnyt ko. henkilö lapsuuteni jälkeen kertaakaan, mutta tuttavani tiesi kertoa tilanteesta. Kyseessä rokottamaton 70+ henkilö, jolla oli ainakin yksi pitkäaikaissairaus.
Tunnen, noin 60v mies, lievästi ylipainoinen.
En tiedä, eikä lähipiirissäni eikä tutuissani/työkavereissa ole yhtään koronaan sairastunutta, ainakaan testillä todettua. Tiedä sitten onko oireettomana sairastanut tai lievänä nuhana/flunssana, mutta testin avulla ei kenelläkään ole todettu koronaa.
Asun pk-seudulla
Vierailija kirjoitti:
Pojan 14v kaveri
Joko et asu Suomessa tai valehtelet.
Tunnen, 62v mies, työn kautta tuttu muttei työkaveri
2 kpl. Yksi oli muuten terve 37-vuotias. Toinen 49-vuotias astmaatikko. molemmat olivat rokottamattomia.
En tunne. Pari koronan sairastanutta tiedän työpaikaltani, kaikki sairastivat taudin lievänä.
Vierailija kirjoitti:
Pojan 14v kaveri
Ei ainakaan Suomessa, eli missä maassa asutte? Suomessa ei ole yhtään lasta kuollut koronaan.
Naapurin 16-vuotias perusterve poika menehtyi.
En kuollutta, mutta voimakkaita injektiohaittoja saaneita tunnen.