kaaduin eilen ja nyt sormi ihan turvoksissa!!!!
Liukastuin eilen puita kantaessa, keskisormi sai jonkinlaisen vamman. Sormi oli eilen kipeä, mutta sitä pystyi liikuttamaan. Tosin kipeytyi siitä hirveästi. Nyt sormi tyvestä kämmenen puoleltaihan turvoksissa, ettei kokonaan taivu nyrkkiin asti. Tai turvotus tuntuu lähinnä kovalta patilta joka kämmenen puolella. Mitä tuolle osaa tehdä, on todella ilkeän tuntuinen. Eilen pidin kylmä haudetta siinä mikä helpotti kipua.
Kommentit (3)
[quote author="Vierailija" time="01.03.2015 klo 08:03"]Jotta ei tule kuoliota ja verenmyrkytystä, jolloin saatat kuolla, Ota terävä retkikirves ja laita käsi pölkyn päälle ja huitaise viallinen keskisormi irti.
[/quote]
heko heko kun hauskaa
Ai kauheeta!!!! Vähintäänkin neljän huutomerkin arvoinen hirveä tapaturma on kyllä tapahtunut!!!!
Tehkää nyt joku jotain ASP!1!!!!!1 sanois Tuksukin!
Jotta ei tule kuoliota ja verenmyrkytystä, jolloin saatat kuolla, Ota terävä retkikirves ja laita käsi pölkyn päälle ja huitaise viallinen keskisormi irti.